Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Chválim použitie starej dobrej tp klávesnice. Kiež by sa dali objednať nové kusy s rovnakou klávesnicou...
A ty dvě tlačítka vedle šipek taky nic moc.
Jsem zvyklý, že vedle šipky nahoru nic není, takže se podle toho dá dobře orientovat po hmatu.
Klávesnice, které jsou open hardware, existují. Shodou okolností jsou také lepší než většina těch proprietárních. Hlavně pokud jde o firmware (např. TMK, ale je toho víc).
např. TMK
This is a keyboard firmware with some useful features for Atmel AVR controller.Kde přesně se dá pro to AVR sehnat design?
Jednu dobu jsem měl třeba na spodku notebooku proužky suchého zipu...Jak se to používá? To jsi měl na kalhotách protikusy?
Čekal bych něco bytelného, s hromadou rozhraní.Hromadu rozhraní to má, ne?
Hi-res LCD.the display is a 13” 2560×1700 (239ppi) LED-backlit panel mne se zda, ze to je docela slusne rozliseni...
Tiskni
Sdílej: