Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
zařízení od společnosti RazerA to má být jako co? Holící strojky nebo rychlá auta?
Zase zprávička nahovnoZase komentar nahovno... nemam zadnej HW Razer, nemam zadnej herni HW, presto mam povedomi o firme Razer a i kdybych nemel, proc bych mel psat komentare ze o tom nic nevim a nejsem schopnej si tuknout na link?
Máš něco proti G305?Tenhle segment myší mě tak nějak nezajímá. FPS nehraju, rozdíly mezi senzory počínaje přibližně PWM3366 prakticky nevnímám (při mé preferované střední citlivosti), hmotnost nijak zvlášť neřeším, o bezdrát nestojím (protože baterie, spojení – tím spíš, pokud používá proprietární protokol). Ke jmenovaným G502 a G604 (potažmo předtím G602) mě přitáhla akorát extra tlačítka pod palcem (jedno mám přemapované na „kliknutí kolečkem“) a skutečnost, že jsem je našel ve slevě. Taky je to potřeba brát v kontextu toho, že jsem v nedávných letech vyzkoušel většinu moderních trackballů, spoustu ergonomických myší,… a těším se na dobu, kdy polohovací zařízení budou obsolentní – nahrazeny senzory.
Na hry dobrá ale na běžný desktop je přesnější tahle [nějaká placatá šílenost], fakt to není srandaTo jsem nepobral.
nemam nastaveno zadne zrychlovani kurzoruTo je potřeba rozvést. Grafická prostředí (včetně příp. aplikací) mají nějaké mapování příchozích událostí z myši na vlastní události jako pohyb kurzoru. Často implicitně používají nějaké „zrychlení“, akcelerační křivku,… A pak, nějaké zpracování signálu probíhá už v myši. Věřím, že v něčem jako G305 toho asi jde hodně nastavit, ale v nějakém tom levném „HP“ (beztak je to nejspíš OEM rebrand) pochybuji.
kdyby se neukroutil drat u vystupu z mysi tak by mozna jeste fungovala, proto uz jedine bezdratJak s tím kdo zachází…
To je potřeba rozvést.Co je na tom k rozvadeni proste nic nikde nenastavuju a v Linuxu i Windows to funguje shodne, zvlast kdyz to nema zadna extra tlacitka nebo funkci gest
Co je na tom k rozvadeni proste nic nikde nenastavuju a v Linuxu i Windows to funguje shodne, zvlast kdyz to nema zadna extra tlacitka nebo funkci gestPak je potřeba brát ta tvrzení o přesnosti s rezervou, protože Windows a Linux, potažmo i různá desktopová prostředí, s událostmi z myši pracují různě. To je prostě fakt. Ve Windows je např. to notorické zaškrtávátko „Enhance pointer precision“. Třeba v loňském Kubuntu (takže Linux, X Server, Plasma), které mám teď zapnuté, je implicitně nastavená akcelerace.
Dobry paradox - G502 tu mam asi dva roky a leve tlacitko zacalo tak po roce proklikavat, a jak jsem se docetl, tak nejsem sam.To je úplně běžné, viz např. Definitive Omron Switch Guide for Mice, a nevyhneš se tomu. Dva roky jsou ještě dobré. Ale spousta jiných vlastností se v průběhu času zlepšila. Třeba ten Logitech toho času používal příšerná kolečka anebo asi nejstrašlivější mikrospínače pod kolečkem a postranními tlačítky.
Logitech sel s kvalitou do haje - klavesnice G213 je oproti G110 strasne hlasita a K280e, kterou jsem si poridil, protoze rikali, jak bude ticha, je takovy ausus, ze to nepamatujuHlučnost není nutně znakem nízké kvality.
Ted jsem poridil Viper a Basilisk od Razeru a K70 MK.2 a K95 od CorsairuVšechno je to předražené spotřební zboží. Srovnej např. klávesnice Topre Realforce, Leopold, Filco Majestouch 2… U myší je to blbé, možná ta nová myš od Topre, nebo pak až spíš průmyslové trackbally a tak.
Roccat SWARM je šílenost, která mi ve virtuálce ani nechodí (nenainstaluje si modul pro kýžený model myši).To je zvlastne, aky hypervizor pouzivas? Ja som to spustil v uplne obycajnom qemu/kvm a ide to bez problemov. Dokonca som tu mys pripajal cez USB pass-through po sieti a ani to nebol problem.
Tiskni
Sdílej: