Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Pomáhá vám to někomu?Třeba PC blend vyžaduje teplotu podložky 115st, což bez bedny ta tiskárna nedá. Možná tak v létě, když je venku třicet, ale i tak bych s tím moc nepočítal. Na zkroucení - odlepení od podložky - pomohl brim; v jiných fázích tisku už se nic nekroutilo. Ani třeba prvky s podstavou 2x20mm a výškou 80mm.
V dalším podnětu pak pan David zmínil fakt, že na valné hromadě nejsou k dispozici chlebíčky ani nic ke kávěDíky za tip. Asi taky pořídím pár akcií. Nějaké konkrétní doporučení? Tady se krásně ukazuje, jak je důležité diverzifikovat - čím víc akcií různých firem člověk má, tím víc valných hromad může navštěvovat. To vám ve škole nebo v příručce investora neřeknou.
Promazal jsem ty spamy. Bohužel to můžu dělat jen po jednom, takže se na to často vykašlu a mažu jen něco. Už dřív jsem navrhoval, že by šlo napsat SELECT, který by hledal podezřelé komentáře (angličtina, komentování starých diskusí, odkazy, čerstvě založené účty…) a pak by stačila jednoduchá stránka, kde bys hromadně zaškrtal, co všechno z toho jsou opravdu spamy.
Ty účty asi někdo přejmenovává, ale taky nevím, proč ten účet rovnou nesmaže/nezablokuje nebo tedy nehlídá průběžně. Nebo by šlo dát do cronu skript, který by třeba každou hodinu smazal všechny komentáře vybraných účtů – spammer by měl pocit, že se mu spamování povedlo (a třeba by to už nezkoušel znovu?), ale jeho svinčík by tu moc dlouho nezůstal a neškodil.
Tiskni
Sdílej: