Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
#!/bin/sh STEAMLIBS=${HOME}/steamlibc/ mkdir -p ${STEAMLIBS} cd /tmp/ wget http://security.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/e/eglibc/libc6_2.15-0ubuntu10.2_i386.deb dpkg -x libc6_2.15-0ubuntu10.2_i386.deb /tmp/libc/ mv /tmp/libc/lib/i386-linux-gnu/* ${STEAMLIBS}
#!/bin/sh export STEAMLIBS=${HOME}/steamlibc/ export LD_LIBRARY_PATH=${STEAMLIBS} export LC_ALL=C echo "LD_LIBRARY_PATH=${STEAMLIBS}" export SDL_AUDIODRIVER="alsa" /home/steam/steamdeb/usr/bin/steam $*
http://mirror.ovh.net/ubuntu//pool/main/j/jockey/jockey-common_0.9.7-0ubuntu7_all.deb http://mirror.ovh.net/ubuntu//pool/main/x/x-kit/python-xkit_0.4.2.3build1_all.deb(přes
gdebi
nebo dpkg -i
).
Vypadá to, že nejspíš nejsou potřeba, jen to umlčí steam že je při startu nezkouší doinstalovávat. Asi by šlo místo toho stejně dobře nainstalovai i nějaké fake balíčky třeba přes equivs
nebo podobný nástroj.
export SDL_AUDIODRIVER="alsa"se ukazuje být nutností pro mnoho lidí, co nepoužívají PulseAudio. Vypadá to, že když SDL spatří podporu pulse v pluginech Alsy, tak už se to snaží jen o pulseaudio.
Proc myslis, ze existuji source-based distribuce?
U ostatních distribucí se očekává, že si to zabalí samy.Takže v tom nejsou závislosti na ubuntích verzích knihoven? Mohu si odpovídající verze závislostí jednoduše stáhnout, zkompilovat a spustit to potom třeba přes chroot?
root@holly:/home/geo/Downloads# dpkg -i steam_latest.deb
dpkg: error processing steam_latest.deb (--install):
package architecture (i386) does not match system (amd64)
Errors were encountered while processing:
steam_latest.deb
--force-architecture
nebo se regulérně nainstaluje multiarch:
dpkg --add-architecture i386 ... apt-get update apt-get install lib-něco:i386
Jde to jednoduse i pres PayPal
At si klidne mrazi, aspon clovek usetri Ja razim ochranu konstantnim nedostatkem penez na uctu.
Je neuvěřitelné, co všechno jsou někteří lidé schopní udělat pro pár korun z cizí peněženky (Mluvím obecně, nemyslím konkrétně tebe).Přesně proto online platbám nevěřím. Naštěstí lze z účtu platit předem a případně platbu zrušit, banky už se tak necukají.
Tak na mojich kompech asi nic nepojede, samotny klient je neuveritelne pomaly - ale proc nezkusit :)Tohle bylo (částečně) fixnuto v nedávné aktualizaci...
P.S. Steam mi běží bez problémů i na 8 let starém laptopu.
Není spíše problém v grafické kartě, respektive jejím ovladači?
Zajímavé. Nějak se mi nechce věřit, že by byl Atom až tak špatný...Je. I ta "lepší" varianta (2 jádra s HT) je nechutně pomalá a proti i3/i5/i7 rychlost jednoho jádra tak pětinová. Není tak špatný, je ještě horší :) Ale holt co čekat od CPU dělaném pro nízkou spotřebou ....
Tiskni
Sdílej: