Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
... ještě více si začala rozumět s neméně oblíbenou MySQL ...Mám pocit, že právě v PHP řady 5 právě začali být problémy s MySQL, a sice něco kvůli licenci, a ovladač pro MySQL nebyl při standardním sestavení PHP zkompilován, a mám pocit že se dokonce musel kompilovat úplně mimo hlavní strom PHP, nebo se musel ručně zapnout v ./configure skriptu. Opravte mne jestli se mýlím. Samozřejmě po technické stránce si PHP s MySQL rozumí dobře, a tato funkčnost mohla být v PHP 5 ještě vylepšena.
ibase_blob_*
nebo kompletní DOM XML (v PHP 5 je vše jinak, než bylo v PHP 4). Nebo včera jsem zrovna asi dvě hodiny bádal nad tím, proč mi nefunguje ob_iconv_handler
, než jsem si teprve nahlédnutím do zdrojáků ověřil, že nějaký lamebrain vymyslel, že se bude výstup transformovat pouze v případě, že Content-Type
je text/*
(což např. u application/xhtml+xml
docela zamrzí). Ale celkově je dokumentace k PHP docela dobrá.
Netvrdil jsem, že je špatné, že toto rozšíření kompletně předělali. Špatné je, že ještě poměrně dlouho po vydání PHP 5 nebyla ta nová verze zdokumentována.
a vyplnil jsi bug report k tomu ob_iconv_handler
Ještě ne, přišel jsem na to v pondělí. Navíc vzhledem k tomu, jak vypadá zdroják té funkce, mám pocit, že jsem narazil na klasický problém "it's not a bug, it's a feature" No a pak je tu neochota zabývat se opravováním chyb ve verzi 4 (je to podobné jako přístup vývojářů Apache k verzi 1.3 - to by bylo, abychom vás nedonutili na tu verzi 2.0 přejít, ať chcete nebo ne). Stejně si musím udržovat vlastní sadu patchů, abych mohl PHP vůbec používat (dokonce už jen na to, aby vůbec proběhl configure
skript, jsem si musel udělat patch).
Uvažuji o tom, že se na něj podrobněji podívám, takže vás zneužiju a zeptám se:
1) jak je na tom s unicode?
2) jak je na tom s locales nastavovanými pro jednotlivé thready? To je u webu občas důležité, přičemž jednodušší aplikační servery v Pythonu s tímhle měly problémy (nevím jak Zope), locales vždy šly nastavit jen pro celou aplikaci a třeba WebWare mi s českými locales posílal blbě hlavičky s datem.
3) je k dispozici rozumná plnohodnotná alternativa k Hibernate, Lucene, JTidy, Log4j, Dom4j? Najdu někde drivery pro Firebird? Čili jinými slovy: jak je na tom s knihovnami?
Tiskni
Sdílej: