Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Leaked Intel BootGuard keys from MSI are affecting many different device vendors, including @Intel , @Lenovo, @Supermicro_SMCI, and many others industry-wide.Takže buď to bol priamo kľúč Intelu (ktorý v MSI nemal čo hľadať), alebo implementácia vo všetkých vymenovaných a veľa ostatných pre-boot environmentoch nedodržala bezpečnostné štandardy. Ale skôr mi to pripadá ako fabulovanie polopravdy keďže detaily o úniku nezverejnili ani z firmy MSI a ani z firmy Intel. Ale máme senzačnú novinku.
pod pojmom kľúč Intel, nemusí byť myslený kľúč firmy Intel, ale kľúč, ktorý akceptuje ten BootGuard procesora IntelPrekrásny oxymorón.
Nebo jak by jsi chtel zabezpecit treba secure boot sveho OS na zarizeni od vyrobce NNN?Vlastným kľúčom. Veď ktorý kľúč už môže byť dôveryhodnejší (pre mňa) ako môj vlastný? Vlastným kľúčom si podpíšem OS, ktorý si zvolím a nainštalujem. Ak túto operáciu delegujem na tretiu stranu, tak to nie je o bezpečnosti, ale o viere v ňu...
MSI: Poslete nam klic od IME at muzeme podepsat nas firmware Intel: Tady mate verejny klic MSI: S tim to nefunguje Intel: Tak zkuste tenhle...
Tiskni
Sdílej: