Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Běžně dává podle Wikipedia 130Mbps, což už takovej trhák není
Úzký hrdlo to tvořit bude pořád... stejně jako 100Mbps ethernet už pomalu přechází do historie...
Je dobré se zamyslet nad propustností sběrnic dnešních PC, 100Mbps žádnou velkou brzdu pro většinu využití nepředstavuje. Data se někde musí načíst, (poslat po sběrnici), zpracovat (zase poslat po sběrnici) a až nakonec je síť. Jedinou výhodou gigabitového ethernetu je tedy vyšší práh saturace pro mnoho vzájemně komunikujících počítačů.
Propustnost sběrnic není problém, klasickej PCI nepovažuju za sběrnici dnešních PC (a i tak není moc velká brzda). A moderní disky mají průměrnou rychlost sekvenčního čtení po celé délce přes 100MiB/s, takže ten gigabit se při přenosu filmů rozhodně využije
Nejen Apple. Všichni tihle výrobci použili 802.11n Draft. Naštěstí je kompatibilní s tím, co se teď standardizovalo jako finální 802.11n.
Nejen Apple, ja mam "n"-kovou wifi uz v T61 z lonskeho leta.
ahojte mam zaujem kúpiť wifi router ale neviem sa rozhodnut medzi
au.billion.com/product/wireless/bipac7800n.php
a
www.draytek.sk/adsl2-2-routre/draytek-vigor2820n/
nemate niekto skusenosti s tymito modelmi?
ide mi hlavne o to aby vedeli rozdeliť rychlosť linky medzi uživatelov co su aktualne pripojeny?
Ďakujem Mrkvička
Ahojte, mam Linux AP a client (zial je to XP). Oba maju 802.11n karty. Ked som 11n zapol na AP tak to sice na klientovi vidim, ale stale sa mi pripaja rychlostou max 54Mbit/s.
Zatial mi to pripada tak ze to moje AP sa hadam ani neda spustit na cisto 11n a ze stale to potrebuje mat zapnute aj G alebo B.
Mate nejaky tip?
a este som zabudol dodat ze hovorim o WPA(2), ine som ani neskusal.
Tiskni
Sdílej: