Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
On: ty windows me uz stvou Ja: co pouzivas za programy? On: Firefox, VLC, Kodi, GIMP, Skype Ja: tak ti tam muzu dal Linux, presne tyhle programy bys tam mel totozne On: Ne, Linux mi nesmi do domuLinux je zde logicky/z_kontextu myslen "GNU/Linux Desktop, tedy Operacni System s Linux jadrem a nejakym DE..."
co myslis ze bezi na PSku
BSD.
Spis jde o to, ze s tim jsou (casto zcela zbytecne) problemy.
[citation needed]
Většina nativních her ze Steamu mi funguje na Linuxu bez problémů + spousta Windows her přes Proton.
Tak ony se na tuxovy hry hrat bez problemu daji, ostatne co myslis ze bezi na PSku, myslis ze tam sou widle? Spis jde o to, ze s tim jsou (casto zcela zbytecne) problemy. Zbytecne proto, ze 90% vsech problemu "proc to kua nejde" == kokoti tam dali nejaky to DRM. Prevazne kdyz si sosnes warez verzi, tak zjistis, ze vicemene bez potizi bezi. Ale neni to jak pod widlema, kde naklipes next next a ono se to nejak sice uplne blbe ale samo. Nekdy spustit neco pod tuxem znamena celej den laborovat a konfigurovat, coz samozrejme ne kazdej da a i kdyz da, tak je to vopruz.No, to je slušná iluze, že tohle fakt neuspokojí ty paka, co si "herní notebooky" typicky kupujou na machrování. Všichni si tam majznou widle, v lepším případě z bazaru, v horším crack/nějakej klíč z aukra/ebay. Výjimka budou linuxáci, který si tyhle věci koupí jak výkonou mobilní WS, ne na hraní.
Apropos "herni" a "notebook" je oxymoron.Není to oxymoron. Je to trendy premium krám, v kterým je podtaktovaný highend GPU, podtaktovaný osmijádro nebo šestijádro, ale počřád to topí a řve jako svině, ačkoliv chlazení musí bejt sofistikovaný a šasi často obří s výduchama, že to vypadá Harrier bez křídel. Ale existuje to a týpci si to kupujou za těžký prachy a hrát si na tom ty střílečky můžou. Když to "Gaming Subculture" děcka chcou, tak se to holt prodává, podobně jako svítící desky/karty, ošklivý skříně a myši, co vypadaj jako batmobil. Podívej se třeba na tohle. Neříkám, že to není blbej nápad, ale holt to existuje.
Tiskni
Sdílej: