Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
It took me a minute to absorb and realize it was actually meant as a direct physical threat.
Zavraždím tě (curl)
Není mi z toho jasné, zda byl dotyčný napaden skrze chybu v CURLu nebo pomocí CURLu. V prvním případě platí, že svobodný software je poskytován bez jakýchkoli záruk (kdo chce záruky a podporu, musí za to zaplatit – a pak platí podmínky, které si dohodl ve smlouvě – dotyčný zjevně žádnou smlouvu s autorem CURLu nemá). V druhém případě je to podobné jako u zbraní nebo aut nebo čehokoli jiného – odpovědnost nese ten, kdo tu věc použil ke způsobení škody, nikoli výrobce té věci.
Vaše rodiny si zaslouží hladovět na ulici (VLC)
Jsem rád, že VLC respektuje nastavení systému resp. desktopového prostředí a nesnaží se vypadat jinak. Když budu chtít tmavý vzhled, tak si ho nastavím v DE a ne abych ho nastavoval v každé aplikaci zvlášť, to je hovadina. A mimochodem, tmavý vzhled není až tak bezva, jak si mnozí asi myslí. Užitečnější bývá přizpůsobit si jas, kontrast a teplotu barev okolním podmínkám, než číst bílý text na tmavém pozadí.
Tak to chápu, taky jsem někdy koukal, co tam lidi melou za ho*na. To fakt nemá cenu řešit. Je to docela kulturní šok, když člověk z prostředí vývojářů svobodného softwaru (kteří jsou někdy třeba zvláštní, ale většinou nadprůměrně inteligentní) vleze mezi průměrnou populaci (a ještě k tomu na internetu).
Tak že by nějaký autor SW (ať už komerčního, či opensource) měl "viset za koule v průvanu" si čas od času asi myslí většina lidí zde (včetně mě), ale to ještě neznamená, že jim to budou psát... Tohle jsou prostě psychicky nemocní lidé, jak už tady někdo psal. A nebude jich asi naštěstí zas tak moc, když to musí být SW dosahu curlu/VLC aby se něco takového našlo.
Na druhou stranu, samotný názor, že každej trouba z davu může rozhodovat co by měl autor OS SW dělat (bez toho dovětku, že by jeho rodina měla hladovět na ulici) je rozšířenej víc než by bylo zdrávo...
Tiskni
Sdílej: