Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Poskytovat screenshoty plochy jednotlivých distribucí nemá skoro žádnou výpovědní hodnotu. Jde o screenshoty prostředí. Defaultní vzhledy a wallpapery stejně měním.
Záměna Pidgina za Empathy není asi z nejšťastnějších kroků (pokud tedy bude zaměněn i v odvozeninách jakou je např. Xubuntu). Do systému se zatáhne jen více GNOME závislostí.
Inu, shrnuto a podtrženo - jsem rád, že jsem šel k Debianu.
Já se těším na Kubuntu 9.10, doufám, že tam bude řádně odladěné KDE 4.3.
Kubuntu a KDE? To máte jistotu nejhorší implementace KDE vůbec
Heh, to se vám opravdu povedlo.
Nevím, zda stále ještě platí, že na kubuntu pracuje údajně jen jeden zaměstnanec Canonicalu. V každém případě předchozí verze kubuntu (s KDE 3.5) opravdu nebyly moc vyladěné.
Já používám KDE 4.3 v Kubiuntu ke vší spokojenosti, asi tak 2x jsme se nechal přesvědčit jak je KDE v Kubuntu špatné a zkoušel jsem Mandrivu a openSuse...Krom jiného vzhledu v případě Mandrivi jsem nezaznamenal žádný rozdíl, všechno všude fungovalo jak mělo, tak bych to neviděl zas tak černě :) ... A jestli je nejhorší, tak v tom případě jsou všude jinde ty implementace asi dokonalé :D
čistá instalace Kubuntu 9.04 + záplaty. Následně upgrade na KDE 4.3. Tomu tedy říkám žádný rozdíl. Okna nemají rámy, menu přeskakuje z panelu na horní část plochy.....
No také jsem mluvil o SVÝCH zkušenostech, ne o tvých....
Navíc to, že si zasekáš systém není vina distibutora, v Kubuntu 9.04 je KDe 4.2, srovnej s jinou distribucí která má KDE 4.2 ve výchozí instalaci :)
vždyť o tom mluvím. Opensuse má špičkovou podporu KDE. 4.3 pro verze 10.3, 11.0 a 11.1. Ty nemají ani ve výchozí instalaci ani KDE 4.2. Co že to má K/Ubuntu?
No dobře tedy :)
Musíš provést full-upgrade, ne jen upgrade. Taky se mi to stalo. Takže si tam zas najeď, pusť sudo aptitude full-upgrade, nech to stáhnout a pojede to.
Místo Kubuntu bych volil Open-Suse 11.2 ...
Plymounth nebude :( No svět se nezboří, prkotina, ale potěšila by :P
Tiskni
Sdílej: