Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Útočník může odposlouchávací zařízení schovat např. v nějaké firmě, kterou navštívil třeba jako uchazeč o zaměstnání nebo potenciální obchodní partner, a nechat ho tam měsíc a pak si ho při další návštěvě vyzvednout – nebo k němu přidat i vysílací část (např. GSM/LTE) a nemuset se ani vracet na místo činu.Kolik ta vysilaci cast vydrzi vysilat hodin, jednu smenu? Z toho co jsem pochopil utocnik se musi obetovat prijit do blizkosti daneho stroje. Uchazec vetsinou chodi na personalni oddeleni, vetsinou dost vzdalene od ridiciho pracoviste. Domaci uzivatel je mimo hru, teda pokud jeho soused nebo nejaky blazen s laptopem na chodbe za dverma
S dobrou anténou by dosah měl být až sto metrů. Takže věřím, že i zařízení schované někde na záchodě nebo třeba přilepené pod stolem v nějaké zasedačce či HR místnosti toho dokáže nasbírat dost, i když není přímo v kanceláři. V bytovém domě bys asi taky něco nasbíral. Další zranitelné místo jsou různé kavárny, kam si lidi často chodí sednout třeba na celé dopoledne a pracují tam. Ti sice asi nebudou mít bezdrátovou klávesnici, ale myš dost možná ano. Rozhodně bych tuhle hrozbu nepodceňoval.
Nevím, kolik crackerů s černými brýlemi a kapucí přes hlavu číhajících na náhodné oběti někde v obchoďáku nebo kavárně se objeví, ale v rámci cílených útoků zaměřených na někoho konkrétního si myslím, že to bude běžná technika, kterou útočník vyzkouší.
crackerů s černými brýlemi a kapucí přes hlavu číhajících na náhodné obětiS hororovou maskou
na náhodné oběti někde v obchoďáku nebo kavárně se objeví,S laptopem na lavicce s bezdratovou mysi
Tiskni
Sdílej: