Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
V tomto případě má být útvarem zprávička (krátké sdělení) a tato je vycpaná mnoha zbytečnými slovy:
Ve čtvrtek 4. června se v pražském Klubu Lávka uskutečnil druhý ročník odborné konference Internet a Technologie 09. Setkání českých specialistů z oblasti internetu a internetových technologií připravilo stejně jako loni sdružení CZ.NIC, správce české domény nejvyšší úrovně .CZ. Jednotliví přednášející se ve svých příspěvcích věnovali aktuálním tématům internetového světa. Návštěvníci se tak mohli dozvědět více například o zranitelnosti BGP, bezpečnostních týmech CERT a CSIRT nebo o aktuálním stavu a perspektivách elektronického podpisu. Konferenci Internet a Technologie 09 sledovalo v sále 153 návštěvníků. On-line přenos potom více než 400 zájemců; někteří z nich i přes moderní internetový protokol IPv6. „Zájem o konferenci nás mile překvapil. Na akci nakonec přišlo ještě více lidí, než kolik jsme měli původně přihlášeno. Do sálu jsme tedy museli o první přestávce přidávat židle, aby si všichni zájemci měli kam sednout. Stejně tak nám udělal radost i zájem o on-line přenos. Více než 400 zájemců o internetové technologie, kteří seděli v den konání konference u svých počítačů,[…] To je dobrá známka toho, že pořádat takové akce má smysl. Už teď tedy můžeme ohlásit třetí ročník konference, která se bude konat v tuto dobu příští rok,“ řekl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. Na stránkách konference www.nic.cz/it09 jsou od včerejška k dispozici ve formátu PDF prezentace jednotlivých přednášejících. Ti, kteří se nemohli zúčastnit akce nebo se během dne nedostali k on-line přenosu, si mohou prezentace prohlídnout zde. Video nahrávky vystoupení všech účastníků konference Internet a Technologie 09 budou na stránkách konference k dispozici v půlce tohoto měsíce.
Tiskni
Sdílej: