Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Jistý blogger podrobně popisuje, proč si myslí, že Ruby on Rails nebude nikdy mainstream. Uváděné důvody jsou např. lenost PHP a VisualBasic programátorů učit se Ruby, "přílišná vyspělost" Ruby on Rails či absence opravdu kvalitního IDE.
Tiskni
Sdílej:
Problém je, že ani levné placené hostingy s Pythonem (za cenu jako jsou běžné hostingy s PHP + MySQL) asi člověk jentak nesežene, alespoň co sem tak u nás na naše české hostingy koukalJa zatim nasel drahe place4u a celkem slusny g-hosting (link viz muj post nize). Kdybyste nekdo nasel neco jeste levnejsiho, dejte vedet.Nebo někdo o nějakém dobrém víte?
"Of course, there are bad ways to use an IDE (e.g. you want code generated for you) but if you are interested in Ruby on Rails, chances are that you are a decent developer and you know how to leverage an IDE to make you more productive than when using emacs. Code completion or navigation, debugging, refactoring, project management, source control integration, etc... there are too many features to list that make you more productive if you use a tool that enables them."Ten pán asi neví, že Emacs tohle všechno dělá...