Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
However, following the shocking behavior of administrators of Wikipedia, the distribution on all the Wikipedia sites of screenshot or any part of the documentation is forbidden without autorisation.Admini Wikipedie jsou jednoznačně grázlové, jestli porušovali licenci. (Bez ohledu na důvody nasazení této licence.)
Články na Wikipedii nemá psát člověk sám o sobě nebo o svém produktu či firmě.A od kolika procent mého zdrojového kódu už nesmím o programu psát na Wikipedii?
Články na Wikipedii nemá psát člověk sám o sobě nebo o svém produktu či firměČlánky na Wikipedii samozřejmě může psát člověk sám o sobě (a několik takových článků znám a sám se chystám takový napsat), ale musí vycházet nejen ze svého pohledu na věc, ale hlavně z hodnocení jiných (např. jak o něm píší na cizích blozích), které uvede do citací (s tím samozřejmě souvisí fakt 2, když není cizí hodnocení, nemá článek smysl). Ty pravidla o střetu zájmů se týkají toho, že člověk by neměl psát hodnocení vlastního produktu, ale třeba část o návrhu (pouze fakta, nikoliv hodnotící srovnání s konkurencí) je IMHO lepší, když napíše ten, kdo se v tom velmi dobře orientuje (což je právě ten, o kom to je)
Du benimmst dich wie ein Kind, dem man das Spielzeug weg genommen hat und nun schmollt.
Správaš sa ako dieťa, ktorému vzali hračku a teraz trucuje.
Taky se mi zdá, proto jsem napsal zprávičku abych znal reakce ostatních.
Problém mám jen s tím, že v tom něco mám a i když to na první pohled vypadá na divný nástroj, tak mi to funguje přesně tak, jak potřebuji.
Raději jsem pro jistotu zpanikařil a stáhl si zdrojové kódy od debianu :).
.
Šangala nikde nenapsal, že útoky jsou skutečné. Samozřejmě by daleko lepší bylo napsat: "Autor stáhl bouml, jako důvod uvedl spor, který subjektivně vnímá jako útoky". Ale to bychom neměli o čem diskutovat :) Šangala napsal: "Autor stáhl bouml. Důvod jsou útoky." Tvrdit, že tím Š. podsouvá čtenáři názor, že tyto útoky skutečně existují, je poněkud zavádějící, i když pocitově chápu, z čeho toto tvrzení vychází. Když srovnáme uvedenou konstrukci s jinou, např.: "Autor stáhl bouml. Důvod jsou mimozemšťané.", je podle mého zjevné, že tato formulace nemá na čtenářův názor na mimozemšťany žádný vliv. Nemáte pocit, že dojem o manipulaci vychází spíše z vašeho přesvědčení, že útoky jsou pouhým autorovým výmyslem?
Slovo údajný se používá i ve významu podezřelý, smyšlený a v neformálním kontextu jasně indikuje snahu mluvčího zpochybnit předkládané tvrzení. Mě by tedy formulace "údajné útoky" vedla k přesvědčení, že Šangala v jejich existenci nevěří, respektive interpretuje jinak skutečnost, kterou autor boumlu jako útoky vnímá. A to by tedy z mého pohledu byla ta manipulace, protože kromě faktů mi podsouvá i jejich výklad.
Troufám si tvrdit, že manipulace vyžaduje úmysl a kde úmysl není, je vhodnější mluvit o zavádějícím tvrzení. Navrhuji tedy jako smírné kompromisní řešení toto hodnocení: "Šangalova zpráva je tak stručná, že umožňuje zavádějící interpretaci."
Na závěr si dovolím jednu spekulativní otázku: Pokud útoky nejsou skutečné, znamená to, že (1) nejsou důvodem, nebo že (2) důvod také není skutečný, nebo že (3) autor bouml nestáhl? )
Tiskni
Sdílej: