Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
S několikadenním zpožděním byly včera odeslány první telefony Librem 5 přispěvatelům. Více o úpravách oproti první várce Aspen (distribuované pouze mezi zaměstnance) se můžete dočíst v oficiálním oznámení.
Tiskni
Sdílej:
označili, že chtějí várku AspenJsou jen pro zamestnance.
Já jsem si vždycky myslel, že hlavní problém s Android hardware je v tom, že výrobci hw dodávají většinu ovladačů jako binárku zkompilovanou pro konkrétní, většinou zastaralou, verzi Android jádra místo toho, aby se svůj kód snažili vyvíjet v upstreamu. A tedy že provozovat trochu jiné jádro je dost problém a na aktuální vanilku se dá rovnou zapomenout. Zatímco na 10 starý laptop s intel chipsetem a grafikou, který má všechny ovladače ve vanilce, nainstaluju i dneska libovolné aktuální distro nebo zkompiluju vlastní jádro.Jeden problém jsou binární drivery. Druhá věc je, že na mobilu potřebuji jiné UI než na desktopu. A tohle donedávna nikdo neřešil (rozhraní Qtopia pominu
Takže mě trochu překvapuje, že jsi rozběhal distro s linuxem 5.4 na tom tvém Nexusu. Kdo udržuje ten github.com/grate-driver/linux strom s patchi pro Nvidia Tegra co v tom Nexusu je? Jak jsi řešil ovladače ostatního hardware?Vývoj pro tegry udržuje digetx [#tegra na irc.freenode.net]
A aniž bych chtěl společnost Purism nějak shazovat (cíl jejich snažení mi přijde simpatický, i když bych měl spustu výhrad k jejich způsobu komunikace), nechápu jak jejich práce problém co jsem popsal výše usnadní.Jejich práce je z mého pohledu nejhodnotnější v tom, že připravují prostředí použitelné běžnými uživateli (bez toho, aby museli v životě použít terminál). Běžný uživatel si zařízení koupí => více peněz na vývoj dalšího => větší marketshare = ochota výrobců SW zohlednit zařízení ve vývoji => další výrobci linuxového hardwaru => větší konkurence => lepší ovladače => zachování svobody výběru a volby