Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
označili, že chtějí várku AspenJsou jen pro zamestnance.
Já jsem si vždycky myslel, že hlavní problém s Android hardware je v tom, že výrobci hw dodávají většinu ovladačů jako binárku zkompilovanou pro konkrétní, většinou zastaralou, verzi Android jádra místo toho, aby se svůj kód snažili vyvíjet v upstreamu. A tedy že provozovat trochu jiné jádro je dost problém a na aktuální vanilku se dá rovnou zapomenout. Zatímco na 10 starý laptop s intel chipsetem a grafikou, který má všechny ovladače ve vanilce, nainstaluju i dneska libovolné aktuální distro nebo zkompiluju vlastní jádro.Jeden problém jsou binární drivery. Druhá věc je, že na mobilu potřebuji jiné UI než na desktopu. A tohle donedávna nikdo neřešil (rozhraní Qtopia pominu
Takže mě trochu překvapuje, že jsi rozběhal distro s linuxem 5.4 na tom tvém Nexusu. Kdo udržuje ten github.com/grate-driver/linux strom s patchi pro Nvidia Tegra co v tom Nexusu je? Jak jsi řešil ovladače ostatního hardware?Vývoj pro tegry udržuje digetx [#tegra na irc.freenode.net]
A aniž bych chtěl společnost Purism nějak shazovat (cíl jejich snažení mi přijde simpatický, i když bych měl spustu výhrad k jejich způsobu komunikace), nechápu jak jejich práce problém co jsem popsal výše usnadní.Jejich práce je z mého pohledu nejhodnotnější v tom, že připravují prostředí použitelné běžnými uživateli (bez toho, aby museli v životě použít terminál). Běžný uživatel si zařízení koupí => více peněz na vývoj dalšího => větší marketshare = ochota výrobců SW zohlednit zařízení ve vývoji => další výrobci linuxového hardwaru => větší konkurence => lepší ovladače => zachování svobody výběru a volby
Tiskni
Sdílej: