Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Ak pracujete na zaujímavom projekte, zaujíma Vás špecifická téma alebo sa vyznáte o novinkách a trendoch vo svete Pythonu, zdieľajte to s ostatnými. Možnosť prihlásiť sa so svojou témou na PyConSK 2020 je otvorená do 31. 1. 2020.
PyCon SK je konferencia vytvorená tímom tech nadšencov, ktorí sa so svojími skúsenosťami radi podelia s komunitou ľudí a rovnaké publikum si hľadá aj tohtoročná konferencia. Súčasťou budú aj prednášky a praktické workshopy pre učiteľov v sekcií EduSummit ako napríklad od iniciatívy Učíme s hardvérom, ktorý sa snaží spopularizovať programovanie na školách a podporiť učiteľov. Nemusíte byť dlhoročným profesionálom alebo ostrieľaným rečníkom, chceme počuť aj nováčikov so zaujímavými perspektívami. Záleží na téme, nadšení pre open-source & python a chuti zdieľať Vaše znalosti s ostatnými. PyConSK sa uskutoční 27.-29. marca v priestoroch fakulty FIIT v Bratislave, využite šancu a pripojte sa ako prednášajúci. Preferujeme prihlášky od rečníkov, ktorí na PyCon SK v minulosti ešte neprezentovali.
Tiskni
Sdílej: