Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
historickou roli uz splnilo a vicemene to peakujeNemyslim si, ze bychom byli na peaku.
To se neumíš samostatně zamyslet a pochopit, ze ten tvůj příklad je velký špatný?
Osobně mne GNU nebo BSD propaganda nevzrušuje. Jenom mě baví jak místní šašek Wallace a jeho sekta svědků pořád mele, že X není správně svobodné, protože Y něco nemůže.
Jak kdysi někdo pravil: Svobodný software a jeho komunitní vývoj je vlastně jediná forma Komunismu, která funguje.
Dobrovolnická činnost je sice sama o sobě hezká, ale bez té ideologie okolo by to moc nefungovalo. Stal by se z toho pouhý "vývoj open source" tak, jak to vidíme v případě mnoha dnešních korporací a jejich "otevřených" projektů. Celý ten linuxový ekosystém tisíců menších či větších komponent a jejich vzájemné koordinace by nejspíš nikdy nefungoval, pokud by měl fungovat pouze na bázi solidarity, bez hlubších myšlenek. A to říkám jako člověk, který se v politických otázkách striktně považuje za centristu a nemá rád, pokud se do vývoje softwaru tahá politika.
Vlastně i BSD má svou vlastní ideologii, jen zaměřenou trochu jiným směrem...
Tiskni
Sdílej: