Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tradiční metoda Microsoftu. Na jedné straně nalákají děti/uživatele na svůj systém, z druhé strany pošlou organizace jako BSA, spaktují se s politiky, budou tlačit na změnu zákonů a pak i na soudy, aby ty zákony prosazovaly a ty už to z nich vyždímají.
Semtam z téhle temné uličky vedou vrátka na svobodnější místa, jako je Linux, BSD, ... Nejdřív taková vrátka vůbec neexistovala, ale lidi jako RMS odmítli nechat se dál štvát, zastavili se a navrhli hack, jak z toho cestu ven. Lidé jako Linus pak do těch nahlodaných zdí začali vrtat pořádnými nástroji a dnes, také díky lidem jako je Shuttleworth jsou v té zdi už vrata jak KRÁÁVA.
Teď ještě jde, maskovat je přehozem z třicetidolarovek.
Aby nedošlo k mýlce v mé míře fanatismu. Svým způsobem mám i ten Microsoft rád. Řadu let jejich programy používám. Třeba tohle píšu na Athlonu 800 s Win XP SP3. V Puttině mám pár Gentoo serverů, vedle cvrliká notebook s Ubuntu. Děti ve škole učím o Open source a mají dualboot. Uživatelům dávám, na základě jejich potřeb vybrat co za systém koupit/nainstalovat.
Takže proti samotnému Microsoftu nic proti nemám, je to komerční firma, která chce dosahovat zisků. Mám však velké výhrady k metodám, které pro dosahování zisku používají. Jo a taky mám výhrady k některým jejich koncepcím a kvalitě některých programů.
Tiskni
Sdílej: