V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Nedávno byla podobná zprávička týkající se podpory OpenID u Google. Ta se ale prakticky nekoná (opravte mne, pokud opravdu mohu použít svůj Google účet jako OpenID bez třetí strany).
Ještě ten Jabber a snad zase začnu Seznamu fandit.
Hmm, koukám, že těch hlasů, aby se OpenID zavedlo na Abíčku moc není
Malo casu. Furt mame neco dulezitejsiho a neni moc silna poptavka, ktera by nas tlacila. Navic, pokud by to nekoho moc trapilo, davno to mohl naimplementovat Zdrojaky jsou verejne.
Fuj! Takhle utnout diskuzi.
Že registrací Google účtu získám URL, které mohu použít jako OpenID.
U Google je to trochu zamotané tím, že pro ně je OpenID e-mail a ne URL. Ale dá se to vyřešit snadno tím, že jako OpenID URL se zadá https://www.google.com/accounts/o8/id
To mi nefunguje (stránka nenalezena). Nemůžu k tomu nic vygooglit. Nebyl by nějaký zdroj?
http://google-code-updates.blogspot.com/2008/10/moving-another-step-closer-to-single.html
(In the meantime, if you feel really geeky, you can type "https://www.google.com/accounts/o8/id" into an OpenID 2.0 compliant login box and see the directed identity workflow in action.)
Zrovna jsem to zkusil na Seznamu a funguje
Ahoj. Píšete, že do openid okenka na seznamu stačí zadat https://www.google.com/accounts/o8/id a "funguje to".
Mně to bohužel stále vrací chybu "Nemohu se spojit s OpenID serverem! Error fetching XRDS document: <urlopen error (113, 'No route to host')> "
nebo "Nemohu se spojit s OpenID serverem! Error fetching XRDS document: <urlopen error (111, 'Connection refused')> ".
Netušíte někdo, jestli Google od té doby něco změnil, nebo co s tím?
Díky moc, Jirka
opravte mne, pokud opravdu mohu použít svůj Google účet jako OpenID bez třetí strany
Osobně mi přijde nejlepší použít jako OpenID svoji stránku → poskytovatele identity pak můžeš měnit, jak se ti zlíbí.
Tak to teď zkouším a nemůžu přijít na co, co přesně tam napsat
<link rel="openid.server" href="http://id.email.cz/" /> <link rel="openid.delegate" href="http://mkyral.id.email.cz/" /> <link rel="openid2.provider" href="http://id.email.cz/" /> <link rel="openid2.local_id" href="http://mkyral.id.email.cz/" />
Když to mám takhle, tak je výsledek:
405: Method Not Allowed The requested method POST is not allowed for the URL /.
Když dám http://id.seznam.cz/server/, tak se dostanu na úvodní stránku. Můžu se sice přihlásit, ale pak už se nevrátím na původní server
Samotné přihlášení přes mkyral.id.email.cz funguje.
Tak díky sourceforge (účet lze taky delegovat) jsem zjistil, že správně je:
<link rel="openid.server" href="http://id.szn.cz/openidserver" /> <link rel="openid.delegate" href="http://mkyral.id.email.cz/" /> <link rel="openid2.provider" href="http://id.szn.cz/openidserver" /> <link rel="openid2.local_id" href="http://mkyral.id.email.cz/" />
Tiskni
Sdílej: