Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Pan Čunek je vinen opakovanou veřejnou lží, protože svoje tvrzení o původu peněz na svém kontě změnil nejméně čtyřikrát, tedy nejméně třikrát musel lhát, protože pravdivá může být maximálně jedna varianta.Dopoustis se obvykle chyby - predpokladas lez <=> not pravda. Pritom kriterium lez/ne-lez a pravda/ne-pravda vypovidaji o uplne jinem parametru sdeleni. Kriterium pravda/ne-pravda vypovida o objektivni pravdivosti sdeleni, zatimco lez/ne-lez vypovida o tom, co si o pravdivosti sdeleni mysli sdelujici. Mozne jsou vsechny 4 kombinace.
Dopoustis se obvykle chyby - predpokladas lez <=> not pravda. Pritom kriterium lez/ne-lez a pravda/ne-pravda vypovidaji o uplne jinem parametru sdeleni. Kriterium pravda/ne-pravda vypovida o objektivni pravdivosti sdeleni, zatimco lez/ne-lez vypovida o tom, co si o pravdivosti sdeleni mysli sdelujici. Mozne jsou vsechny 4 kombinace.Ty už to nehul.
Ty už to nehul.http://en.wikipedia.org/wiki/Lie
Aha a my se tady bavíme o významu anglického slova Lie, nebo českého slova lež?Myslis, ze anglicka a ceska spolecnost jsou natolik odlisne, ze by se lisily v chapani takoveho zakladniho lidskeho konceptu, jako je lez?
Já jsem nad ním vynesl morální soud, že je to lhář (člověk říkající nepravdu).Kdyz odhlednu od toho, ze 'lhar' se obvykle pouziva jako oznaceni pro cloveka, ktery casto lze, nikoliv pro cloveka, ktery casto rika nepravdu, tak zejmena rikat nepravdu samo o sobe neni vec, ktera by se nejak tykala moralky (a je tedy nesmyslne vynaset nad tim moralni soud). Moralni aspekt ma az kriterium lhat/nelhat. A urcite nelze delat tak automaticky zaver 'rikal nepravdu -> lhal' jako jste prezentoval v puvodnim prispevku.
Copak já mluvím o odlišnostech společnosti? Já mluvím o odlišnostech jazyka. A že se jazyky liší, a to dost podstatně, je zřejmé už jen z toho, že slovo lež se do angličtiny může přeložit několika různými výrazy s různými významy. Tedy v češtině používáme jedno slovo pro různé významy a v angličtině pro tyto rozdílné významy máme rozdílné výrazy. Abych jeden z těchto významů přesněji specifikoval musím použít umělý matematický konstrukt "nepravda". Nebo ty snad v běžné mluvě používáš slova "nepravda"? To jseš fakt divnej.Aha a my se tady bavíme o významu anglického slova Lie, nebo českého slova lež?Myslis, ze anglicka a ceska spolecnost jsou natolik odlisne, ze by se lisily v chapani takoveho zakladniho lidskeho konceptu, jako je lez?
Jen nechápu, že někdo už najednou nechce ten souborový systém protože (možná) Hans někoho zavraždil... DOkonce i distribuce od toho dávají ruce pryč, co jsem tak zaslechl. Zaprvé na tom nepracoval jen on, zadruhé si myslíte, že Linusova žena ještě žije?No, na Linusovu ženu bych si netroufl. Podle Wikipedie je šestinásobná finská šampiónka v Karate! To bych se spíš bál, abychom nemuseli přecházet na opensolaris...
Tiskni
Sdílej: