Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
telnet
relaci na /dev/ttySx
- to byla asi spatne mysleno :)
minicom
na linuxu, ale na bsd je cu
/tip
:P
http://jirib.blogspot.com/2006/06/seriov-konzole.html
$ script /path/to/log $ ssh server-v-praci # alias z ssh_config ... nejaky prikazy $ exit $ exit $ less /path/to/log:) nic moc ale funguje to...
$IPTABLES -t mangle -A OUTPUT -s 0/0 -j DSCP --set-dscp 0Vid http://platon.sk/cvs/cvs.php/scripts/shell/firewall/fw-universal.sh funkcia
configure_special_rules()
ssh muj_bohaty_zakaznik
.
Vase super emulatory maji jednu nevyhodu: pokud chcete neco, co neumi, mate smulu. Se samostatnymi nastroji si to muzete sam poskladat na miru.
Priznejte si, ze mnohdy ten super emelutor neni treba, ale je to spis o tom, ze je na compatibility listu vyrobce zarizeni. Proto se taky nestane, ze by bylo treba neco, co dany super emulator neumi nebo servisak je jim nebyl vybaven.
ma plno malych detailov, co ulahcuju zivot...Například chyby, které umožňují virům, aby se samy rozesílaly
Ano nekomu vyhovuje system super programku s peknym GUI. Ono je to pekne dokad to dela vse co potrebujete. Jakmile ale narazit na neco co neumi, tak jste ztraceni, protoze vas super programek uz s nicim dalsim nezkombinujete.
Pokud se vam to preci jen nakonec podari, tak klikate a klikate. Kazde GUI vypada jinak. Najednou je treba prizpusobit vystup z prvniho programu, tak aby ho prechroupal druhy, atp.
Tenhle koncept jsem pred nekolika lety opustil a vubec mi nechybi.
Tiskni
Sdílej: