Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Co to je přehrávač prezentací? Impress to určitě umí, myslí se tím snad nějaký samostatný produkt, jako je Power Point Viewer?
Načetl se někomu web v Konqueroru? Ve Firefoxu bez problémů, v Konqueroru čeká na odpověď serveru a nedočká se.
Co mysleli tím, že nefunguje řazení u tabulek v OOo? Zkoušel jsem řadit označený blok podle některého sloupce a zdá se to funkční bez problémů.
Co se myslí "sledovacím oknem" v porovnání tab. procesorů?
To srovnání se mi jinak docela líbí, nenašel jsem v něm žádný zjevný nesmysl, vypadá poctivě a použitelně při propagaci OOo. Až na to, že pár položek, které údajně OOo podporuje, jsou zřejmě jenom v té verzi od 602, např. spojení s jejich databází, což stejnak v praxi bude chybět málokomu.
Aha, proto ten jejich web „nejede“ …Načetl se někomu web v Konqueroru? Ve Firefoxu bez problémů, v Konqueroru čeká na odpověď serveru a nedočká se.
např. nevím o tom, že by se u OpenOffice dělaly testy využívání a používání grafického rozhraní, kdy se sledují pohyby očí uživatelů, pohyby rukou, je tam snaha o co největší ergonomiiTo je fajn, že MS takovéhle testy dělá. Jsem zvědav, u které verze nám s velkou slávou oznámí, že ty testy dělali konečně taky na lidech. Nebo to je nějaká zvláštní zákonitost, že když někdo dělá testování ergonomie, vypadne z toho výsledek jako souborové dialogy GTK nebo panely Office XP?
Tiskni
Sdílej: