abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | Zajímavý software

    K dispozici je nový CLI nástroj witr sloužící k analýze běžících procesů. Název je zkratkou slov why-is-this-running, 'proč tohle běží'. Klade si za cíl v 'jediném, lidsky čitelném, výstupu vysvětlit odkud daný spuštěný proces pochází, jak byl spuštěn a jaký řetězec systémů je zodpovědný za to, že tento proces právě teď běží'. Witr je napsán v jazyce Go.

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    dnes 15:33 | Zajímavý software

    Yazi je správce souborů běžící v terminálu. Napsán je v programovacím jazyce Rust. Podporuje asynchronní I/O operace. Vydán byl v nové verzi 25.12.29. Instalovat jej lze také ze Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 18:44 | Komunita

    Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 13:22 | Zajímavý software

    Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.

    🇨🇽 | Komentářů: 7
    26.12. 13:11 | Nová verze

    XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    26.12. 03:33 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.12. 14:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.12. 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.12. 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 18:33 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (35%)
     (1%)
     (20%)
     (1%)
     (1%)
     (1%)
     (12%)
     (12%)
     (15%)
    Celkem 161 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 24.12. 15:29
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    24.10.2007 08:14 Peter T.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    Teda, fakt sa mohli obzrieť po novšej verzii než spred roka a pol.
    Pavel Půlpán avatar 24.10.2007 08:17 Pavel Půlpán | skóre: 22 | Trutnov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    Ze by to byo kvuli douhodoby podpore? 6.06 je LTS verzi. :-)
    An infinite number of monkeys typing into GNU Emacs would never make a good program.
    24.10.2007 09:17 Petr Mach | skóre: 9 | blog: Hláska
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    ja osobne 6.06 stale pouzivam, nevidim na tom nic spatneho, je to stabilni odladena verze s dlouhodobou podporou
    Ilfirin avatar 24.10.2007 10:28 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    Tak já myslím, že maximálně hodinu. 6.06 neobsahuje žádné killer app. Kdyby to byla 7.10 s rozchozeným Compizem, nejnovějším OpenOffice s podporou OXML, tak by to možná někoho zaujalo, ale takhle...
    Přijde mi to spíš jako antireklama :-( . Nejlepší by bylo (chápu že s prodejem se čekat nechce), kdyby ještě půlroka vydrželi a pak nasazovali 8.04 LTS, to by byla propagace.
    24.10.2007 11:08 phax7 | skóre: 34 | blog: PhaX_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    To by bylo donekonečna, 2000 Linux ready na desktop, Mandrake 10.0 ready, jen počkáme až vyjde 6.06... a tak pořád dokola.

    Já taky používám 6.06 a jsem spokojen:)
    24.10.2007 11:09 bibri | skóre: 33 | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    Lidé, kteří si kupují počítač v Tescu ani neví, co to je "killer app", tím si buďte jist. Ubuntu tam vydrží do prvního problému, protože pak přijde "odborník" a nahodí tam Visty.

    Mé dlouhodobé zkušenosti s podobným prodejem Mandrivy říkají, že na takto prodaných počítačích zůstává jen mizivé procento Linuxů. Hodně to závisí na podpoře HW a tom, jak se celý linuxový počítač prezentuje. Když HW chodí a vše je v pořádku, mají uživatelé tendenci nechat to tam - hodně to zlepší např. přidaná dokumentace, tedy "knížka".

    Když je to celé jen "jako" a Linux je pouze pomůcka ke snížení ceny, tak to moc šancí na úspěch nemá. Obávám se, že u Tesca to bude ten druhý případ - s řetězci mám v tomto velmi špatné zkušenosti.
    Ilfirin avatar 24.10.2007 11:12 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    Naprostý souhlas.
    24.10.2007 11:40 miro
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    Lidé IMHO nemusí vědět, co to je killer app, aby na ně efekt killer app fungoval ;-) Tím samozřejmě nechci říct, že v Ubuntu 6.06 něco takového je.
    24.10.2007 12:52 bibri | skóre: 33 | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    IMHO ne, protože nedokáží posoudit, co je (a proč) killer app. Nemají totiž žádné zkušenosti a proto berou věci tak, jak jsou, ne tak jak (dobré) by mohly být.

    To, co jim předhodíte, budou používat bez ohledu na to, jak moc blbé to je. Žádný efekt na ně fungovat nebude. Ten zafunguje až v momentě, kdy poznají rozdíl, tzn. když jim někdo ukáže něco lepšího, oni tomu uvěří a pak si to vyzkoušejí.

    Pozn: bavím se stále o lidech, kteří kupují počítač v Tescu.
    25.10.2007 10:50 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    Souhlas,

    Pokud koupí pc a pojede jim 3D desktop, veškerý HW a v menu najdou ikonku pro kancelář a "internet", bude to velké procento (třeba 30% vůbec nebude tušit, že je něco jinak) používat.

    Pak se něco podělá a přijde jejich guru to opravit. Ten buď bude vědět a opraví, protože je to snazší než instalovat celé windows a nemusí se dokupovat licence či krást (WIN fanatiky pominu, ti většinou stejně nic neumí) nebo tam Windows dají. Ale pak budou čelit stejnému tlaku jako my: "proč to vypadá jinak? mě nezajímá, že to funguje, protože se to ovládá špatně (jinak)"

    Já v tom přínos vidím.
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    emorjino avatar 24.10.2007 17:55 emorjino | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    Chtěl jsem napsat, že Amarok je killer aplikace (testováno na lidech), ale ten je v základu v kubuntu :(
    Mám rád Kubuntu, KDE (AmaroK obzvlášť), Firefox, Jabber, Wikipedii, Last.fm, Frozen Bubble.
    Cubic avatar 24.10.2007 11:58 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    http://direct.tesco.com/q/R.200-6129.aspx
    http://direct.tesco.com/q/R.200-3224.aspx

    možná ta zprávička ani nestála za ten traffic a diskové místo :(
    Luboš Doležel (Doli) avatar 24.10.2007 13:35 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    Ten první počítač má cache procesoru 1 GB - v Tescu jsou velmi pokrokoví :-)
    24.10.2007 13:44 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    Jo, nad tím jsem se taky podivil :-)
    Ilfirin avatar 24.10.2007 13:49 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    A to není všechno. Na tomto počítači je pravý a nefalšovaný "Linux". Na tom vedlejším je Ubuntu ;-)
    pol128 avatar 24.10.2007 14:46 pol128 | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    to je možno tak ako acer - len kernel :)
    24.10.2007 15:45 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    aspon nejaka reklama:
    Less prone to virus attacks
    Integrated support on PDF creation
    Multiple platform file sharing
    to winndows nezvlada ;)
    25.10.2007 10:43 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC s Ubuntu v prodeji v britském Tescu
    hmm, tím PDF se asi myslí OpenOffice.org, kterýžto je IMHO primárně pro Windows

    multiple platfom file sharing nevím přesně co si mám představit, osobně v tom vidím informaci o možnosti sdílet s Woknama, tedy Sambu
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.