Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Provide an application a user can run from their existing fedora system which will depsolve all the pkgs they need to update to the next fedora release, download the pkgs, download the initrd and kernel, download a stage2 image, put them in place in the user's grub.conf and allow them to reboot into them to complete their update using anaconda.
No, já si také myslím, že právě "znovu vynalezli kolo".
Na druhou stranu můžeme být vděční, že je tam aspoň tohle.
Právě jsem to vyzkoušel na dvou strojích ale o výhodách mne to zatím nijak zvlášt nepřesvědčilo:
Benefit to Fedora It means that the boring and tedious part of an anaconda-based upgrade is done while the user is doing other things and while their computer is still useful to them. Then the update can go quickly and without pain while also allowing us to do proper upgrades using anaconda. We get all the advantages of an anaconda update w/o the user having to wait or download and burn a cd or muck about with grub etc.
Klasický upgrade přes yum mi umožňoval pracovat dál při probíhajícím upgrade až do rebootu, měl jsem na celou věcí kontrolu a možnost voby. Tady - když vezmu v úvahu, že je to novinka a zavřu oči nad tím, že jsou v ní bugy, které by tam být neměly a nemusely) kromě toho, že se moc nepočítalo s proxy, jsem byl nemile překvapený délkou "dokončování instalace". Neměřil jsem to, ale subjektivně mi to připadalo stejně dlouhé jako vlastní upgrade - jen s tím rozdílem, že člověk neví co se vlastně děje a proč to tak dlouho trvá.
Přesto - oba upgrady, které jsem zatím dělal - proběhly úspěšně - což je jistě úspěch! A dokonce zůstaly zachovány externí repozitáře (v což jsem ani nedoufal!).
Ostatní upgrade budu ale dělat klasicky přes yum. Přesto - aby nedošlo k nepochopení - jsem rád, že tam ta fíčurka je a doufám, že se časem vyklube do příjemně použitelného nástroje
Tiskni
Sdílej: