Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Section "Extensions" Option "Composite" "false" EndSection3D mám ale bez composite asi nedokážem použiť a s composite to robí strašné blbosti (aj keď kompozitný manager nebeží).
No ani nie .. nvidiu som doteraz používal s opensource drivermi (bez 3D) lebo s nvidia drivermi nefungovala hibernácia. Nvidiu momentálne nepoužívam lebo mi odišla doska. S ATI rovnaký problém, opensource drivery (bez 3D). S grafickou kartou sis to je jednoduchšie pretože jediný driver ktorý na ňu existuje 3D nepodporuje. A v prípade intelu sa o žiadnej podpore 3D nedá hovoriť, takmer čokoľvek 3D mi dokáže zhodiť X takže nepoužívam 3D.
Mimochodom KDE sa dá spustiť ak xrender funguje. Ak ale funguje pomaly tak by som to rozhodne použiteľným nenazval.
Ja som nič o KDE4 nepísal. Len som reagoval na to, že stroje bez 3D by som nenazýval šunkami lebo ešte aj v súčasnosti sa vyrábajú a predávajú. A to "bez 3D" neznamená, že grafická karta nemá podporu 3D akcelerácie ale ovládače grafickej karty nemajú ovládače.
A to či chcem aby mi tu KDE4 behalo alebo nie .. no vzhľadom na filozofiu KDE4 je dosť pravdepodobné, že ho nebudem na desktope chcieť. Chýbajúce funkcie som schopný si naprogramovať lenže ako hovorím filozofia KDE .. nemožnosť nastavenia je cieľom ..
Momentálne sa snažím vyladiť a definitívne prejsť na fvwm keďže v KDE nevidím žiadnu perspektívu do budúcnosti. Ale samozrejme chcem aby KDE4 fungovalo aj na strojoch bez 3D (napr. mobilných telefónoch).
xrandr -o left
reagovat vyrazne pomaleji.
Mazání souborů je nyní 32× rychlejší...takže se KDE4 můžete zbavit 32× rychleji, pokud se vám nebude líbit
[KDE-Global GUI Settings] GraphicEffectsLevel=1do KDEHOME/share/config/kdeglobals :(
Tiskni
Sdílej: