abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Dotaz: off-topic trolling

    |🇵🇸 avatar 27.4.2023 11:39 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    off-topic trolling
    Přečteno: 99×

    Diskuse vznikla z vlákna této diskuse.

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána

    Odpovědi

    27.4.2023 11:39 J
    Rozbalit Rozbalit vše off-topic trolling
    Tak hlavne tyhle vsechny EUrosocialisticke pitchoviny budou zdrazovat vsechny produkty a sluzby. Jiz ted je Evropa malo konkurenceschopna a s posobnymi ptakovinami na tom bude jeste hur.
    23.4.2023 13:36 hm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    rekl bychom ze nekdo tady vyrostl v hlubocem komunismu kde svet byl bilej anebo cernej hele zdycky jse muzes vystehovat do krajiny svych snu a nebrzdit vyvoj vostatnim lidem :D :D
    23.4.2023 15:59 sid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    Jdi do píči ty eurohovno.
    23.4.2023 16:53 hm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    ah hahaha ja vedel ze tady se to hemzi staryma komodedkama :))))
    23.4.2023 16:56 J
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    Ano, vyrustal jsem za sociku a videl jsem ten bordel. Komousi by mohli zavidet jak se ten socializmus v EU prosadil a taky by mohli zavidet tu neskutecnou podporu od lidi. Ja jsem nastesti emigroval a ty sracky tam me nemusi trapit.
    23.4.2023 16:57 hm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    kam jses prestehoval
    23.4.2023 23:46 J
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    Jiz jsem to tady zminoval, US, do statu ktery nastesti neni socialisticky jako Kalifornie. Naprosta pohoda, nikdo me tady nebuzeruje s pitchovinami, stavebni rizeni tady - postav so co chces, internet 5gbit fiber v totalni dire, veliky pozemek s jezerem, lesy a barakem za cenu bytu v Praze. Zdravotni pece lepsi nez v CR, rocne me to stoji min nez jsem platil na odvodech v CR, potraviny levnejsi, elektronika levna, auta levna, za me proste dobra volba.
    24.4.2023 11:29 deticky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    Co deti? Take maji skolu na hov**, zakazane tisice knih (yay, doba temna!), nudi se na ranci, zevluji mezi bezdaky, ziji ve vykonstruovanem digitalnim svete, a nebo dokonce drzi sprej a zabavu si hledaji ve svete orientovanem na dospelaky samy?

    Tohle jsou zcela realne veci, ktere v USA (nevim ve kterem state jsi zrovna ty) jsou temer vsude. Bez deti asi super, ale s detmi? To se najednou vahy obraceji...
    24.4.2023 18:41 J
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    Vzdelavani je tadytakove jake ho chces. Muzes delat homeschooling, muzes jit do statni skoly kde kvuli pitchusum zakazuji knizky, muzes jit do soukrome skoly (kde ty knizky muzou zakazovat anebo ne, zalezi na skole). Decka chodi do statni skoly kde se necenzuruje. Na nudu nemaji cas, krouzky, sporty, kamaradi, na tablet se moc nedostanou, u televize sedi 2hod tydne. A pokud si myslis, ze v CR jsou v knihovnach dostupne vsechny knizky tak se pletes, cenzura funguje i v EU. Staci se podivat treba na takovy Mein Kampf, zkus ho najit v knihovne v CR, SR, DE, AT. Ano, je to jeden z extremu ale tech knizek je mrte.
    24.4.2023 19:03  
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    > Staci se podivat treba na takovy Mein Kampf, zkus ho najit v knihovne v CR, SR, DE, AT.

    1. národní a vědecké knihovny ho mají určitě, několik různých vydání

    2. meziknihovní výpůjční služba

    3. proč je to vždycky mein kampf? tell me you're a nazi without telling me you're a nazi
    24.4.2023 14:19 Chulda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    zdravotní péče těžko může být levnější, když odvoz sanitkou stojí tisíce $ a třeba porod desítky tisíc $.

    Levnější odvody jen díky bohatému zaměstnavateli, protože bez něj to stojí ranec.

    Potraviny levnější, ale taky se prodává spousta sra*ek, dokud není prokázaná jejich zdravotní závadnost (ukázkový případ je tabák nebo Purdue Pharma). Jestli kontrola závadnosti je socialismus, tak raději ten, než dravý kapitalismus přes mrtvoly :-P
    24.4.2023 18:37 J
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    Najdi si nekterou diskusi kde jsem psal kolik jsem platil na odvodech v CR a kolik platim na zdravotnim pojistenim tady a nepis tady pitchoviny o vecech o kterych vis evidentne absolutni hovno nekde z novinek. Odstrhuj se do ruska soudruhu!
    26.4.2023 12:00 Chulda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    mám dost dobrou představu z druhé ruky, která tam studuje a už několikrát řešili hospitalizaci. Účtenky jsem viděl také.

    Ano, odvody za tebe platí zaměstnavatel na drahém pojištění, ale jemu se to promítá do nepřímých nákladů, vy to samozřejmě na výplatnici nenajdete. Jaké pojištění má zaměstnanec McDonaldu? Stejné není, takže nemelte nesmysly.

    Protože jsem si nesedl na p*del z USA, tak jsem příznivec Ruska?? Tady má někdo hodně pošramocenou dedukci nebo hodně omezené vidění světa :-D
    24.4.2023 18:43 J
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    Jeste k tem cenam dodam pro predstavu - zena rodila tenhle rok, cely porod ji stal $4800, pojistovna proplatila az na $30 vse.
    24.4.2023 15:09 hm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    +1 furt lepsi nez vsivava rusie a jak dloho uz tam jsi
    24.4.2023 18:44 J
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    +100 30 let po padu komunizmu vylezaji z nor a zase skodi hajzlove rudi
    24.4.2023 10:57 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    To je nejspíš zas nějakej JiKovo avatár...
    26.4.2023 12:01 Chulda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    Pamatuji si jistého retarda z BBS Liany. Byl to nekritický příznivec USA a microsoftu. Pamatuji si, jak předvídal zánik linuxu do pár let :-D
    23.4.2023 17:58
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký bude vliv Aktu o kybernetické odolnosti (Cyber Resilience Act) nebo Směrnice o odpovědnosti za vadné výrobky (Product Liability Directive) na svobodný a open source software?
    Až na to, že to co obhajuješ je bolševismus v bledě modrém.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.