Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Krom toho, vzhledem k tomu, že FF už vypadá prakticky jako kopie Chromu, na který stejně minimálně polovina uživatelů mezitím přešlaNás NSA to veľmi teší, ďakujeme.
Nemáš odkaz na nějaké nezobrazitelné pdf ?Zrovna včera mi přišla jedna faktura v pdf - musel jsem si to otevřít v Okularu. FF měl problém s fonty - písmenka se různě překrývala a moc čitelné to nebylo.
To, co popisuješ, se děje na stránkách, kde je hodně javascriptu ke zpracování. V Mozille na tom pracují, např. projekt Electrolysis by měl výrazně zlepšit odezvu celého prohlížeče, protože zpracování webového obsahu nebude ve stejném procesu, v jakém je uživatelské rozhraní prohlížeče. To otvírá možnosti pro věci, jako že každý tab v prohlížeči bude mít svůj proces, a když se jeden tab zaseká (nebo umře), tak to v ideálním případě neshodí celý program. Schválně píšu v ideálním případě, protože tohle mi v Chromu, který to umí, často nefungovalo.
Taky makají na vylepšování rychlosti zpracování Javascriptu. Jenže Mozilla neprovozuje největší reklamní síť na Internetu a nevyužívá svoje projekty k upevňování monopolu a tudíž nedisponuje takovými finančními prostředky, jako Google. To se logicky odráží na rychlosti vývoje.
Horší moloch, který méně vytěžuje CPU a RAM v porovnání s Chromem. Co ten moloch tedy přesně znamená? Že má ve výchozím stavu na nástrojové liště nějaké ikony pofidérních služeb, které samy o sobě nic "nežerou", když nejsou aktivní? A Chrome není moloch, když má např Native client, kterým si chce Google zavřít ovečky do svého ekosystému na všech platformách?
A ten malware a výchozí konfigurace v porovnáním s Chromem je dobrý vtip
Tiskni
Sdílej: