Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
na všech jeho počítačích bude muset běžet státní spyware logující veškeré "podezřelé" aktivityPoběží to i ve Wine?
antidiskriminační zákon ji porušuje
Každý, proti němuž je vedeno trestní řízení, je považován za nevinného, pokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu nebyla jeho vina vyslovena.V obvinění z porušení autorských práv by presumpce neviny platila, protože je to trestný čin (tj. patří do trestního práva).
U nás by to naštěstí bylo IMHO v rozporu s Evropskou úmluvou o lidských právech, kterou jsme jako jedna z mála zemí ratifikovali kompletně bez výjimek...Hlavně s Ústavou (LZPS 40, 2), ta byla dřív a nejde tak snadno změnit.
Tady nejaky zvire scipe a pri tom kope z posledniho. Dobre mu tak.
Informace - data - text, multimedia, software kdyz budou svobodna nebo aspon free tak bude razem po problemu.
Proc nejaci "umelci" hazi praci na stat ? At se sami postaraji a nebo jdou delat neco jinyho proboha. Proc by stat mel resit jejich problemy a neschopnost na naklady danovych poplatniku. Co si jako vubec mysli ....
Proc by stat mel resit jejich problemy a neschopnost na naklady danovych poplatniku.Protože stát to rád udělá :/ Plynou z teho totiž lecjaké výhody...
Proc nejaci "umelci" hazi praci na stat ? At se sami postaraji a nebo jdou delat neco jinyho proboha. Proc by stat mel resit jejich problemy a neschopnost na naklady danovych poplatniku. Co si jako vubec mysli ....A teď si představ, že panu Vomáčkovi řešila ukradené auto státní policie! Na náklady daňových poplatníků! Co si to jako vůbec myslí?! Ať se o dopadení zloděje postará sám nebo ať jde bydlet jinam, proboha.
Tiskni
Sdílej: