Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Šak proto jsem poděkoval.Jo, já chtěl jen shrnout rozdíly pro někoho kdo si to tu třeba bude číst a nechce to zdlouhavě studovat.
A právě včas, něco takového potřebuji.Taky se mi to teď zrovna hodí, vypadá to, že mi to vytrhne trn z paty ohledně multiplatformních grafických frameworků, ale uvidíme jak moc to bude reálně použitelné. Zatím jsem používal PyQt, ale potom co jsem se tam někoklikrát střelil do nohy a měsíc (myšleno o volném čase, sem tam hodinku po práci) debugoval nějakou úplnou debilitu, která prostě jen nebyla popsaná v dokumentaci (která je mimochodem úplně žalostná), jsem si řekl že zkusím nějaký web framework, kde HTML se dá většinou nějak domlátit kladivem a javascriptem do potřebného tvaru. Uvidíme teda jak moc temných zákoutí bude tady.
Tiskni
Sdílej: