V Berlíně probíhá konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Plasma Akademy 2025. Při té příležitosti byla oznámena alfa verze nové linuxové distribuce KDE Linux.
Byl vydán Debian 13.1, tj. první opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie a Debian 12.12, tj. dvanáctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 a Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Evropská komise potrestala Google ze skupiny Alphabet pokutou 2,95 miliardy eur (71,9 miliardy Kč) za porušení antimonopolní legislativy. Podle EK, která mimo jiné plní funkci antimonopolního orgánu EU, se Google dopustil protisoutěžních praktik ve svém reklamním byznysu. Google v reakci uvedl, že rozhodnutí považuje za chybné a hodlá se proti němu odvolat. EK ve věci rozhodovala na základě stížnosti Evropské rady vydavatelů. Podle
… více »Podpora 32bitového Firefoxu pro Linux skončí v roce 2026. Poslední podporované 32bitové verze budou Firefox 144 a Firefox 140 s rozšířenou podporou, jehož podpora skončí v září 2026.
Společnost Raspberry Pi nově nabízí Raspberry Pi SSD s kapacitou 1 TB za 70 dolarů.
Microsoft BASIC pro mikroprocesor 6502 byl uvolněn jako open source. Zdrojový kód je k dispozici na GitHubu.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se připojil k dokumentu „A Shared Vision of Software Bill of Materials (SBOM) for Cybersecurity“, který vydala americká Agentura pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA) s Národní bezpečnostní agenturou (NSA), spolu s dalšími mezinárodními partnery. Dokument vznikl v rámci globálního expertního fóra pro SBOM, které má za cíl motivovat k širšímu využívání … více »
Švýcarská AI centra EPFL, ETH Zurich a CSCS představila otevřený vícejazyčný velký jazykový model (LLM) s názvem Apertus. Vyzkoušet lze na stránce Public AI Inference Utility.
Byl vydán Linux Mint 22.2 s kódovým jménem Zara. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze novou XApp aplikaci Fingwit pro autentizaci pomocí otisků prstů nebo vlastní fork knihovny libAdwaita s názvem libAdapta podporující grafická témata. Linux Mint 22.2 bude podporován do roku 2029.
Čínská společnost Tencent uvolnila svůj AI model HunyuanWorld-Voyager pro generování videí 3D světů z jednoho obrázku a určené trajektorie kamery. Licence ale nedovoluje jeho používání na území Evropské unie, Spojeného království a Jižní Koreje.
Jak by vypadal svět bez Linuxu? Konsorcium Linux Foundation se rozhodlo odpovědět sérií krátkých videí s názvem A World Without Linux (Svět bez Linuxu) a zvýšit tak povědomí o všudepřítomnosti Linuxu. Zveřejněna byla poslední šestá epizoda: Free Burger (Burger zdarma).
Tiskni
Sdílej:
Brand GNU to the menu.... What's GNU?.... I don't know they just make me say it.etc :)
NeprijimamMyslel jsem si to. Ale nic si z toho nedelej, byt zbabely je jiste evolucne vyhodne.
zabil bych tePouze v pripade, ze bys mel strelnou zbran a strilel rychleji nez ja, coz je dosti nepravdepodobne. Mel jsem za to, ze se bude jednat spise o brachialni souboj, ve kterem bys nemel sanci. Par facek by sis za ty sve reci zaslouzil, ale tahat do toho strelne zbrane?
Ale muzes to zkusit na vlastni pest, pak se budu legalne branitToto ja opravdu nedelam, ze bych na nekoho jen tak utocil. Bylo by to zbabele.
Neni 19. stoleti, a tentokrat reknu bohuzel.Ano. Byla to krasna doba.
Pokud nejde o zivot, radsi par ran odignorujuTo mnohe vysvetluje. Patrne zvyk ze zakladni skoly, ze?
pravdepodobne bych te nechal az bys lezel nehybny v krviObavam se, ze ten, kdo by lezel, bys byl ty. Ja bych tedy nemel potrebu te zmlatit az takto, ale pokud bys na tom trval, nedalo by se nic jineho delat. Ja bych se spokojil s par fackami a s tvou omluvou.
kde narozdil od typickych produktu dnesni civilizace pri stresu nejdu s vykonem prudce dolu, ale presne naopakMuj mozek na stres reaguje podobne a jsem rad, ze mame alespon nejakou vlastnost spolecnou. Ja osobne pracuji takrka v permanentnim stresu, takze teto vlastnosti casto vyuzivam.
jak si mel hnede trenky z ozralych cernochu na uliciHnede trenky? Psal jsem, ze mi to tam nebylo prijemne. Nevyhledavam fyzickou konfrontaci, uz ne, protoze pripadne zraneni a neschopnost by mne stala prilis mnoho penez na uslem zisku.
Takze jeste jednou, jestli mas chut, klidne to zkusTys mne vyzyval a pak stahl svou vyzvu. Sam od sebe utocit nehodlam, nemam proc.
kdy nejaky magor napadl spoluzacku, nastesti mel dost rozumu, ze toho nechal, hned jak jsem ho chytil+1 Alespon obcas se chovas jako chlap.
Posilovna je celkem k nicemuOpravdu si to myslis? Pri odbornem vedeni jsou vysledky docela videt.
rad si vozis prdel autem. Ja ujdu desitky kilometru skoro kazdy denAno. Jezdim autem z nutnosti i z radosti. Na chuzi nemam cas.
Kdyz jsou vhodne teploty, s oblibou travim i nekolik hodin nonstop plavanim v nejake te prehrade.To muze byt docela fajn. Dobre, ze to stihas. Ja bych na to opravdu cas nemel.
Krve jak na zabijacce a uz si nikdo nikdy nic nedovolil. Chces to zkusit ty?Toto neni vyzva? Je a zrejma. Ohledne iq se oba nemuzeme porovnavat, jelikoz ani jeden nemame o tom druhem dostatecne mnozstvi informaci. Tvuj pocit vyssiho iq ti preji a brat ti jej nebudu. Ja jsem se sebou spokojen.
K nicemu jsem te nevyzyval, ziju o dve stoleti pozdeji a iq budu mit take o dost vyssi :)Co takhle rovnou porovnat pindíky? Tím by se myslím poměřování kdo ho má větší a silnější vyřešilo.
Pokud by burger nikdy neexistoval, pak by temer jiste neexistoval ani Linux.huh?