Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
NTRUSign is not a zero-knowledge signature scheme and a transcript of signatures leaks information about the private key, as first observed by Gentry and Szydlo.[1] Nguyen and Regev demonstrated in 2006 that for the original unperturbed NTRUSign parameter sets an attacker can recover the private key with as few as 400 signatures.[2]
Je praktictejsi to mit na jednom miste, kde se da dobre postarat o optimalziaci na architekturu a podobne.Takže nejpraktičtější by bylo vrazit do jádra všechny užitečné knihovny, ne? Něco mi na tvé argumentaci nesedí.
NTRU cryptographic patents may be used as long as the user adheres to version two (2) of the GPL License. For details please refer to COPYING-2.txt included in this distribution.
Jediné "konečné řešení" by bylo zrušení SW patentů tam, kde platí, v první řadě v USA. Ovšem i když tam před 2 lety proběhla velká reforma patentového práva, SW patenty zůstávají.Naprosto s Vámi souhlasím, a proto mne NTRU nechává velmi chladným. Hrozba toho, že firmu držící patenty na NTRU koupí nějaký velký patentových moloch/troll přesně ve chvíli, kdy se algoritmus začne mohutně používat, je mnohem reálnější než radikální pokrok na poli kvantových počítačů. Pokud máme na poli asymetrické kryptografie někam poskočit, tak bych byl raději za nějaký royalty-free algoritmus, než aby se opakovala situace s ECC.
Using the latest suggested parameters (see below) the NTRUEncrypt public key cryptosystem is secure to most attacks.A odkaz je na stránky autorů algoritmu :). Další odkazy: http://andrewl.dreamhosters.com/archive/64529101.pdf (Coppersmith & Shamir, 1997) http://www.mathnet.or.kr/mathnet/kms_tex/982882.pdf (Han, 2005) Takže nevím, jestli je všeobecné veselí a implementace do kernelu zatím na místě. Ale třeba jsem jenom skeptik, ale tohle je na mě příliš moc zaštítěné komercí.
Tiskni
Sdílej: