Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
NTRUSign is not a zero-knowledge signature scheme and a transcript of signatures leaks information about the private key, as first observed by Gentry and Szydlo.[1] Nguyen and Regev demonstrated in 2006 that for the original unperturbed NTRUSign parameter sets an attacker can recover the private key with as few as 400 signatures.[2]
Je praktictejsi to mit na jednom miste, kde se da dobre postarat o optimalziaci na architekturu a podobne.Takže nejpraktičtější by bylo vrazit do jádra všechny užitečné knihovny, ne? Něco mi na tvé argumentaci nesedí.
NTRU cryptographic patents may be used as long as the user adheres to version two (2) of the GPL License. For details please refer to COPYING-2.txt included in this distribution.
Jediné "konečné řešení" by bylo zrušení SW patentů tam, kde platí, v první řadě v USA. Ovšem i když tam před 2 lety proběhla velká reforma patentového práva, SW patenty zůstávají.Naprosto s Vámi souhlasím, a proto mne NTRU nechává velmi chladným. Hrozba toho, že firmu držící patenty na NTRU koupí nějaký velký patentových moloch/troll přesně ve chvíli, kdy se algoritmus začne mohutně používat, je mnohem reálnější než radikální pokrok na poli kvantových počítačů. Pokud máme na poli asymetrické kryptografie někam poskočit, tak bych byl raději za nějaký royalty-free algoritmus, než aby se opakovala situace s ECC.
Using the latest suggested parameters (see below) the NTRUEncrypt public key cryptosystem is secure to most attacks.A odkaz je na stránky autorů algoritmu :). Další odkazy: http://andrewl.dreamhosters.com/archive/64529101.pdf (Coppersmith & Shamir, 1997) http://www.mathnet.or.kr/mathnet/kms_tex/982882.pdf (Han, 2005) Takže nevím, jestli je všeobecné veselí a implementace do kernelu zatím na místě. Ale třeba jsem jenom skeptik, ale tohle je na mě příliš moc zaštítěné komercí.
Tiskni
Sdílej: