Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Logicky krok
a TomTom je podle vseho firma, ktera se pokousela patentove vydirat M$
Nina Reiserová byla tvoje teta a nebo je jen na podobné úrovni jako HDMI a 64-bitů v OCD?
Moje teta to nebyla, ale to neznamená, že mi bude jedno, že ji nějaký krypl zavraždí. Zavraždit někoho je ubohost, když si chce vylít vztek, ať si ho vyleje na sobě (ať se zastřelí, podřeže žíli, rozmlátí monitor), ale abych zavraždil někoho jenom proto, že já sem nasranej ...
Jasně a opak netvrdím. Jen mě udivuje, že se pořád dokola zabýváš jednou vraždou kdesi v lesy za velkou louží. Víš kolik se jen u nás stane ročně(a ještě mnohem brutálnějších) vražd? Že jsem tě ještě neviděl pozastavit se ani nad jednou. A nebo víš dokonce, že jeden student se chystal vyhodit do vzduchu školu i s přibližně třemi-sty studenty? Ale znova jen dokola omílaná Nina. Kdyby to byla tvoje příbuzná, tak budiž, ale takto?
Zavraždit někoho je ubohost, když si chce vylít vztek, ať si ho vyleje na sobě (ať se zastřelí, podřeže žíli, rozmlátí monitor), ale abych zavraždil někoho jenom proto, že já sem nasranej ...
Ber to z té lepší stránky. Co když mu třeba byla nevěrná a Hans byl skrytý muslim? To mohla být ráda, že ji jenom zastřelil. Víš co se dělá muslimkám v jejich rodných zemích když jsou třeba nevěrné?
a vy jste asi taky divnej, protože z vaše...tvého příspěvku vyplývá, že to schvaluješ, protože to nebyla tvoje teta.
Jelikož nejsi Ponkrác, tak mi to nedá: A to si vyčetl z hvězd a nebo máš tak dokonalé dedukční schopnosti, že víš co schvaluju dřív než já?
... A nebo víš dokonce, že jeden student se chystal vyhodit do vzduchu školu ....Nevím, ale to jsou teda taky pěkný ubožáci, proč si to nedaj kolem pasu, nezahrabou se hluboko pod zem a neodpálej si to tam? (ale tak, aby nezabili nevynné (1xn nebo 2xn?) broučky, červíky a bakterie
... nevynné (1xn nebo 2xn?) ...Co tam po n, ale ten ypsilon!
Takže nakonec všechno špatné je k něčemu dobré?
Zprávičky čo hovoria o ničom, ma fakt vytáčajú, je problém napísať správu aspoň na 4 riadky? Keď o tom nič nevieš, tak radšej nepíš nič. Účelom správ nieje množstvo blábalov ale hodnota info. PS: Polepši sa.
Ale no tak. Ucelem zpravicky je upozornit na udalost. Ne prekopirovavat to, co si muzes precist v odkazovanem clanku.
Teraz keď som sa najedol, tak to už nevidím tak zle :)
Ale malé zhrnutie článku na 2riadky tam môhol napísať, ináč by sa to nemalo volať správičky, ale linky.
Tiskni
Sdílej: