Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Byla vydána první alfaverze Ubuntu 10.04 Lucid Lynx. Přináší kernel 2.6.32, KDE 4.4, Gnome 2.29.3. Podpora HALu byla naopak zcela odebrána za účelem zrychlení bootu a probouzení z RAM. Podrobnosti najdete na ubuntu.com.
Tiskni
Sdílej:
ale http://chani.wordpress.com/2009/08/08/gsoc-week-11-two-new-plugins/ tohle tam stejne porad nemuzu najit :(tak uz jsem to nasel "desktop activity settings" -> "mouse actions" a tam je "switch window" a "application list"
[stepan@localhost ~]$ yaourt -R hal
kontrolují se závislosti...
chyba: selhala příprava transakce (nelze vyřešit závislosti)
:: gnome-vfs: vyžaduje hal>=0.5.13
:: gstreamer0.10-good-plugins: vyžaduje hal>=0.5.13
:: kdelibs: vyžaduje hal
:: networkmanager: vyžaduje hal>=0.5.13-3
:: pmount: vyžaduje hal>=0.5.11
:: xbmc: vyžaduje hal
:: xorg-server: vyžaduje hal>=0.5.13
prcek@Holly ~ $ equery depends sys-apps/hal [ Searching for packages depending on sys-apps/hal... ] app-cdr/k3b-1.0.5-r6 (hal? sys-apps/hal) app-cdr/k3b-1.69.0_alpha4 (sys-apps/hal) app-emulation/virtualbox-ose-3.1.0 (hal? sys-apps/hal) app-emulation/wine-1.1.34 (hal? sys-apps/hal) app-misc/hal-info-20090716 (>=sys-apps/hal-0.5.10) kde-base/solid-4.3.4-r1 (>=sys-apps/hal-0.5.9) media-video/dvdrip-0.98.8 (hal? >=sys-apps/hal-0.5) sys-fs/ntfs3g-2009.3.8 (hal? sys-apps/hal) sys-power/pm-utils-1.2.5 (>=sys-apps/hal-0.5.10) x11-base/xorg-server-1.6.3.901-r2 (hal? sys-apps/hal)Takže když od toho odečtu balíky, kterým se dá HAL vypnout pomocí USE flagu, tak mi zbyde nový K3B, Solid z KDE4 a pm-utils. Solid se z KDE odstranit nedá řekl bych. pm-utils neznám, ale nezdá se, že bych nějaký binárky z nich používal, aspoň teda ne vědomě
startx -- :1
Pak se tam přihlásit (nejlíp jako jiný uživatel než na tom prvním displeji, 2krát gnome pod stejným uživatelem nedělá dobrotu). Pak se můžu mezi těma dvěma přepínat: Ctrl+Alt+F2 - Ctrl+Alt+F7. Tohle funguje, jenom vždycky po přepnutí z druhého displeje se v té hře uprostřed obrazovky usadí standardní černý Xkový kurzor a je tam zamrzlý (nedá se ho zbavit), zatímco skutečný kurzor se normálně hýbe.
Prostě přestože se Xka vyvíjí už tak dlouho a jsou v každém Linuxu/Unixu, působí dojmem, že soudruzi někde udělali chybu.
Co může být špatného na AllowDeactivateGrabs jsem našel tady:
http://www.colasoft.com/resources/vulnerability.php?id=CVE-2006-1335.
Ale i když to není úplně košér, spousta lidí by si myslím vybrala radši bezproblémové přepínání aplikací i za cenu nemožnosti bezpečně zamknout obrazovku. Nebo by mohli opravit - dát jako výchozí možnost přepnout, ale program by si mohl vynutit, aby to nešlo (a xscreensaver by to využil).
Jde vám teda např. Tuxracer taky přepnout?