Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Takže jedině RHEL je nyní za prachy.RHEL je pokud vím celý legálně ke stažení ve formě zdrojových RPM balíčků. Ale docela by mě zajíalo, kde jste vzali, že jsou Windows obecně legálně zdarma.
Můžeš být prosím konkrétnější co se týče těch otravných bugů v 12.04?1, 2
A v čem je třeba CentOS lepšíVůbec v ničem.
Většina problémů pramení z toho, že je v něm software beznadějně zastaralý. Za posledních pět let vývoj Linuxu přecijen trochu pokročil. Člověk tak narazí na spoustu problémů, které už jsou jinde dávno vyřešeny. Například:
- Je tam snad ještě původní GRUB verze 1. Donutit to bootovat z RAIDu nad GPT, nedej bože ještě s UEFI, je nadlidský výkon.
- Dracut z předminulého století neumí rozumně embednout do initramdisku ssh server. Odemykání šifrovaného / přes SSH tak vyžaduje další spoustu hackování. Rozumné distribuce toto mají už dávno vyřešeno plně automaticky.
- Kernel 2.6.32 nepodporuje nový hardware. Chtěl bych si udělat záložní linku přes 3G nebo WiFi, bohužel 5 let starý kernel znamená nepodporu USB modemů a wifin vyrobených v posledních 5 letech (a myslíte, že někdo do serverové distribuce bude backportovat ovladače pro 3G modemy?).
"Mám radost, Ubuntu je nejlepší distribuce."...tak to si dovolím sa riadne zasmiať! Áno, Ubuntu má síce dobrú podporu hardwareu a primitívne Unity, ale žeby bol "najlepší z najlepších," tak to skutočne môže povedať len odborník, ktorý si nevie napočítať ani do nula!
Ubuntu má síce dobrú podporu hardwareu
...tak to si dovolím sa riadne zasmiať!
Tiskni
Sdílej: