Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Napadá mě jedna otázka.
Až skončí podpora 7.10tky a já bych ji přesto někam nainstaloval (třeba z důvodu staršího HW nebo jiného), budu moci stáhnout aktualizace vydané do konce podpory?
Děkuji
ano, vsetky doteraz vydane aktualizacie ostavaju na serveroch, len nepribudnu nove. tak je to u kazdej serioznej distribucie - napr. ked si dnes nainstalujem debian potato, tak ho tiez mozem aktualizovat (len aktualizacie su uz inde, ako je zapisane v sources.list)
Ja som na jeden notebook instalovat 7.04 (vtedy to bola este len beta). Skoncila podpora a postupne sa vytratili aj repozitare Toto ma hneva. Frajerka ma XP od nejakeho roku 2000 a doteraz ma pravidelne aktualizacie a system nebol doteraz preinstalovany a je plne funkcny. Preco toto nedokaze Linux?
Aby ste vedeli, doma mam 7.10 (Ubuntu uz od verzie 5.10) a XP u mna nenajdete. Ale nemam naladu preinstalovavat, ked mi vsetko funguje a viem, ze v novom mi nepojde zvuk (aspon nesiel korektne vo vsetkych novsich vydaniach)
Přesně tak. Gutsy je poslední verze, která fungovala celkem bez problémů. Doma mám na HTPC 7.10 a po zkušenostech na jiných strojích se mi do Hardyho vůbec nechce.
Tiskni
Sdílej: