Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Ale co kdyz se hlavni developer moc zacte do zvastu FSF, rekne si ze je to presne to co chteji a ze chce "gnu weight" ve svim projektu.Má na to plné právo. Rád bych tě upozornil, že jen využíváš práci někoho takového. Když se ti nelíbí, udělej si svoje.
No a ja si nenainstaluju ani ten steam...Proč by si Steam nenainstaloval? Si ho prostě stáhneš, ne? To snad nikdo zakázat nemůže.
Je pravda že každej má právo na to dělat blbosti... S tim nic neudělam.Mimochodem: Nápodobně.
Tak mě napadá, neběží náhodou často Linux s Busyboxem (v embedded, ale tuším to bylo i v nějakých minimalistických live distrech).Jen pro ten pocit? Jak se pak od lidí co skládají gNewNonSense budeš lišit? Není nad náboženské války.
podporu projektu Replicant, jehož cílem je vytvoření opravdu svobodného systému…to je moc pěkný, jen než se u každýho telefonu dojde k sekci:
Known freedom issues:Když do toho zcela otevřeného telefonu bude třeba použitelný a výkonný zobrazovadlo, použije se co? Leporelo? Komunikovat budeme asi kouřovým signálem… Křičme na novou konkurenci v konečné produkci, jak dělají něco, co se prodává, špatně. Někdy mi FSF přijde jako jehovisti…taky by měli dobrý úmysly, ale jak přijdou praktiky…prudí a otravujou i ty, kteří o to dvakrát nestojí. Jo Canonicalu, Samsungu, Applu, …by se určitě taky líbilo, kdyby někdo vyrobil otevřený GPU i s ovladačema a trochu víc na každým kusu rýžnuli. Třeba by se toho mohla FSF ujmout…s vizí „naše je vaše a vlastně nás všech“ jim půjdou určitě prachy z kasičky samy. Když už něco kritizují, aspoň by si měli dobře identifikovat cíl…otázka, kde vlastně prakticky je.
- Proprietary and likely signed bootloader
- Modem, WiFi, Bluetooth and NFC firmwares are non-free
- Modem could access GPS
Tiskni
Sdílej: