Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
posléze mluvčí autorů algoritmu (ETSI) potvrdil.To se píše přesně kde? Vidím v řetězu tweetů něco o tom, že "strength should be optimized to be exportable" ale to nejspíš mluví o délce klíče (něco jak kdysi byla verze IE s 64bit šfrováním a vedle toho "exportní" verze s 56bitovým, kterou nabízeli tam, kam zákony USA nedovolovaly exportovat silnější šifru). Jako zase pozor na to, abychom si nehonili konspirační péra nad hoaxama.
"We followed regulations: we followed export control regulations that limited the strength of GEA-1,"a spokesperson for ETSI told Motherboard in an email. [zdroj]
V té správičce je to hodně silné tvrzení a měl bys minimálně mít u toho odkaz přímo na místo, kde se to říká, což nemáš, navíc jestli je to tvoje "intepretace", tak je to prostě blbě napsané...JiK v kostce.
Někteří jedinci i dnes chtějí SSL2.Pro komunikaci v internetu, nebo v té větě chybí pro komunikaci se zařízeními na lokální síti?
The researchers believe that the mathematical probability of the weakness being introduced on accident is extremely low. Thus, they speculate that a weakness was intentionally put into the algorithm. After the paper was published, the group that designed the algorithm confirmed this was the case.Hele, klidne verte, ze to s Vama papalasi a vlady vzdycky mysli dobre, ja vam v ceste nestojim.
It was explicitly mentioned as a design requirement that “the algorithm should be generally exportable taking into account current export restrictions” and that “the strength should be optimized taking into account the above requirement”
in general the algorithm will be exportable under the current national export restrictions on cryptography applied in European countries
GEA2 was defined about a year later than GEA1 and was an improvement, which was allowed by the easing of export control legislationJinými slovy oni ty alg. navrhovali přímo s ohledem na exportní legislativu platnou v té době a GEA2 měla být navržena tak, aby se ještě více zjednodušilo papírování. Potom dál píšou, že Frantíci měli v té době ještě přísnější regulace a že to schvaloval přímo premiér (takže prakticky nic neschválil). No a na třetí straně papíru se píše že z toho vývojový tým udělal: exhaustive search of all possible keys does not require more than 2^40 trials with a simple test. Mimo jiné. Prostě úkol zněl jasně, udělejte šifru tak, aby vyhovovala všem legislativním omezením. Jak jsem psal, za průser považuju to, že se stále po tolika letech a s tolika lepšími šiframi, stále používá v telefonech. Ti původní vývojáři z roku 1998 (23let) za tohle v mých očích fakt nemůžou.
no a ted uz jen vysvetlit, proc se nejakym americkym zakonem o exportu z USA do tretich zemi ridil evropsky kolektiv autoru algoritmu z ETSI coz je European Telecommunications Standards Institute.Tak asi proto, aby mohly ty mobily prodávat celosvětově a vyhověli různým nárokům na import a export šifer.
Proc je v closed source produktu a proc o tom omezeni neinformovali sve zakazniky, ale 23 let tise cekali, zda/az se to proflakne.Už jsem to psal dvakrát, tohle považuju za chybu na straně výrobců telefonů. Ostatně, GSM moduly jsou dodnes closed, své by o tom mohli vyprávět vývojáři libre / free telefonů nebo adsl modemů.
Proc jde klic zjistit za 2^40 resp 2^45 pokusu, kdyz udajne deklarovali, ze to je 64 bitovy klic.Kdyby sis přečetl alespoň první tři strany toho papíru, tak odpověď znáš.
Proc je ta zranitelnost pozivana statnimi aktery dodnes, i na modernich telefonech...?Protože to jde?
Hele, klidne verte, ze to s Vama papalasi a vlady vzdycky mysli dobre, ja vam v ceste nestojim.Nic takového jsem nenapsal.
Tiskni
Sdílej: