V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
What will Graphics/GFX support be like? Will drivers be released?OMAP4430 used in PandaBoard has a Imagination technologies SGX540 graphics accelerator.
Driver Binaries for OpenGLES 1.x, OpenGLES 2.x & OpenVG 1.x are available: * Android Binaries: There are Android Graphics driver binaries already available. * Ubuntu Binaries : Available at hereStatus of Open-source drivers: * The kernel (GPL) part of the SGX540 driver is available in source code. * There are no plans to release fully opensource drivers for SGX540.
a rozchodí na tom zo všetkým napríklad XBMC/ubuntu/hocičo iné desktopovéTo zas tak jednoduché IMHO nebude. Teda aspoň si myslím, že XBCM stylem plug&play (pokud není na takové ARMové věcičky už někde přímo předpřipravené) určitě ne. Ubuntu na tom valí jakž takž, ale též to není žádná sláva. Pro takové embeded mrchy jsou lepší všelijaké embedded distra jako Ångström, Mer, RISC OS,…
Napríklad aké je max rozlíšenie?IMHO to min. 1920x1080 dá. Nebo to aspoň píšou.
oplatí sa to používať ako multimedialna krabička?To určitě. OMAP není nadarmo zkratkou pro Open Multimedia Application Platform.
ako to bootuje ?Načte jádro a spustí.
podrobný postup inštalácie?Jak jsem řekl. To by bylo IMHO spíš na knížku než na článek.
ubuntuJinak co se Ubuntu týče, tak je to jen o stáhnutí připraveného obrazu, nahrání na SD kartu, zasunutí a spuštění. Nic víc.
Skoda ze hosi z always innovating nepockali s tou jejich novou platformou.
Tiskni
Sdílej: