Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Tohle už nemá cenu. Kdo nechce, tak nechce.Co nechce?
Ja jsem do nej napsal, ze Rusko poslalo na uzemi Ukrajiny sva vojska, a ze takovou vec odsuzuji coby nemoralni jednani.no, to je sice pravda, nicméně v tomto konkrétním případě je trošku nefér říkat B a vynechat A analogie se Sudetama je sice zajímavá, ale jak je diskutováno vedle v blogu, je tam spíše více rozdílů než podobností; ditto 1968 "which has done nothing but stopped being attracted to their more prominent eastern neighbor" - a to jako myslíš vážně? ty stovky mrtvých v Kyjevě jsou "nothing"?
Cili Rusko se snazi zabranit tomu, aby umirali dalsi proevropsti demonstrante (tedy podle jejich slovniku "fasiste", protoze tak rikaji tem lidem, co v Kyjeve protestovali), aha. No, to je kreativni vyklad, to slysim poprve.člověče, nevím, na čem jedeš, ale je to zvláštně selektivní, programování ti jde o několik řádů líp než porozumění textu v češtině ... i když Rusko obdivuju, jak situaci zvládlo v klidu a bez zbytečných střetů, rozhodně jsem netvrdil nic o tom, že by cílem bylo chránit banderovce pouze jsem se ohradil proti tvé ignoraci souslednosti událostí
Ja jsem myslel, ze se Rusko snazi "chranit zajmy rusky mluvicich".patrně ano, otázkou ovšem je, koho si pod touto skupinou představíme (ostatně i ja znaju gavariť pa ruski) já bych se zde ztotožnil s Řezzou, i když to "nic víc" je trošku zavádějící, za to "víc" bych považoval právě jaký kdo tomu místu dává z toho strategického hlediska význam (který nemusí být na první pohled patrný jen z toho umístění)
papouškujete o Ukrajině jednu "pravdu", aniž byste zmínil tu druhou, ukázal nějaký důkaz, nebo to alespoň nějak zdůvodnil.muzes se tady do zblbnouti hadat, kdo platil ty odstrelovace v Kyjeve, jestli nekdo platil ty radikaly u upozice a ktera strana je platila atd. - jak to presne bylo doopravdy, ale stejne asi jen tak (nikdy?) vedet nebudem. Jednu pravdu ale vsichni vime a neni potreba nijak zduvodnovat - Krym, soucast suvereniho statu, obsadila ruska armada a nehlede na to, jak se to nazyva a kolik procent tamni populace s tim souhlasi, je to okupace.
Jednu pravdu ale vsichni vime a neni potreba nijak zduvodnovat - Krym, soucast suvereniho statu, obsadila ruska armadaMyslíš ty neoznačené ozbrojence? Ti vůbec nemusejí patřit k RF.
Takových může být dost, na Krymu zvlášť, vzhledem k tomu, že předtím Krym k Rusku patřil.To může být stejně dobře důvod, proč být proti připojení k Rusku, tedy za předpokladu, že si člověk v okupovaném území dovolí vyjádřit svůj názor vůči okupantům, že.
This release is dedicated to the people of all nations living in Ukraine. We are no fans of political messages in software announcements, but we also cannot remain silent when unmarked Russian troops are marching over a free country. The Trojitá project was founded in a republic formerly known as Czechoslovakia. We were "protected" by foreign aggressors twice in the 20th century — first in 1938 by the Nazi Germany, and second time in 1968 by the occupation forces of the USSR. Back in 1938, Adolf Hitler used the same rhetorics we hear today: that a national minority was oppressed. In 1968, eight people who protested against the occupation in Moscow were detained within a couple of minutes, convicted and sent to jail. In 2014, Moscowians are protesting on a bigger scale, yet we all see the cops arresting them on Youtube — including those displaying blank signs. This is not about politics, this is about morality. What is happening today in Ukraine is a barbaric act, an occupation of an innocent country which has done nothing but stopped being attracted to their more prominent eastern neighbor. No matter what one thinks about the international politics and the Crimean independence, this is an act which must be condemned and fiercely fought against. There isn't much what we could do, so we hope that at least this symbolic act will let the Ukrainians know that the world's thoughts are with them in this dire moment. За вашу и нашу свободу, indeed!+1
žádné referendum o připojení k Sovětskému svazu se nekonaloNa Krymu se ovsem zadne takove referendum take jeste nekonalo. Zrejme se bude nekdy v budoucnu konat, nicmene to vojsko je tam uz ted, a je tam uz hezkych par dni.
ani tu nebyla populace tvořena téměř výhradně RusyTo na Krymu take neni. Podle scitani z roku 2001 tam maji Rusove podil 58.31%. To je nadpolovicni vetsina, nikoli "temer vyhradne vsichni", ze. Ale tak proc bychom se zdrzovali nejakymi fakty, no...
To na Krymu take neni. Podle scitani z roku 2001 tam maji Rusove podil 58.31%. To je nadpolovicni vetsina, nikoli "temer vyhradne vsichni", ze. Ale tak proc bychom se zdrzovali nejakymi fakty, no...Navíc pokud jde o národnostní zastoupení, je mnohem zajímavějším přirovnáním 1938. Navíc stranu poválečný „divoký odsun“ poslouží ke srovnávání s činy na druhé straně. Ne všichni se účastnili a ne všichni toužili po takové formě vyřizování účtů.
Navíc pokud jde o národnostní zastoupení, je mnohem zajímavějším přirovnáním 1938Jasně, jak se to hodí, hlavně to z něčeho uplácat
Maji se tam uklidnit, RF/domobrana se vratit domu, "vlada" ma vyhlasit volby a z voleb neco vzejde - jestli to bude jedna Ukrajina, deset, ci se uplne pripoji k Rusku, to uz je jedno. Ale je to asi jediny spravny postup.problém je, že tento postup by musely akceptovat všechny strany - nelze posílat domů Rusy a krymskou "domobranu", když se majdanovci ohání zbraněmi v kyjevském parlamentu ...
nelze posílat domů Rusy a krymskou "domobranu", když se majdanovci ohání zbraněmi v kyjevském parlamentuWTF ... jiste ze lze a je to jedine rozumne, co lze delat - je to ukrajinsky problem a maji si jej vyresit sami, resit jej obsazenim casti uzemi ruskou armadou je jednoduse okupace; drouhou stranou pripadneho sporu jsou pro rusky orientovani ukrajinsti obcane, ne ruska armada
This release is dedicated to the people of all nations living in Ukraine. We are no fans of political messages in software announcements, but we also cannot remain silent when unmarked Russian troops are marching over a free country. The Trojitá project was founded in a republic formerly known as Czechoslovakia. We were "protected" by foreign aggressors twice in the 20th century — first in 1938 by the Nazi Germany, and second time in 1968 by the occupation forces of the USSR. Back in 1938, Adolf Hitler used the same rhetorics we hear today: that a national minority was oppressed. In 1968, eight people who protested against the occupation in Moscow were detained within a couple of minutes, convicted and sent to jail. In 2014, Moscowians are protesting on a bigger scale, yet we all see the cops arresting them on Youtube — including those displaying blank signs. This is not about politics, this is about morality. What is happening today in Ukraine is a barbaric act, an occupation of an innocent country which has done nothing but stopped being attracted to their more prominent eastern neighbor. No matter what one thinks about the international politics and the Crimean independence, this is an act which must be condemned and fiercely fought against. There isn't much what we could do, so we hope that at least this symbolic act will let the Ukrainians know that the world's thoughts are with them in this dire moment. За вашу и нашу свободу, indeed!+1 taky.
Improvements:
- Users are able to use multiple sessions, which means that it is possible to use Trojitá with multiple IMAP accounts at the same time. It can be used by invoking Trojitá with the --profile something switch. For each profile, a new instance of the application is started. Please note that this is not our final solution for the multi-accounts problem; work on this is ongoing. For details, refer to the detailed instructions.
- In the Composer Window, users can now control whether the current message is a reply to some other message. Hopefully, this will make it easier to reply to a ton of people while starting a new thread, not lumping the unrelated conversations together.
- Trojitá will now detect changes to the network connection state. So for example, when a user switches from a wireless connection to a wired one, Trojitá will detect that and try to reconnect automatically.
- Trojitá gained a setting to automatically use the system proxy settings.
- SOCKS5 and HTTP proxies are supported.
- Memory usage has been reduced and speed has been improved. Our benchmarks indicate being ten times faster when syncing huge mailboxes, and using 38% less memory at the same time.
- The Compose Window supports editing the "From" field with hand-picked addresses as per common user requests.
Nerikam, ze u uzavreneho software jsou pravidlem kvalitni nazvy projektu, ale pro boha kam chodi na ty nazvy autori opensource? Zacalo to infantilnim debianem, pak ubuntu, pak kernel, ... a konci to touto marginalitou. Ach jo.Jo, Debian je hrozně infantilní název.
nevím, jestli mám rozbitý detektor sarkasmuMáš. Kolega zřejmě potřebuje mírně sarkasticky připomenout, že kódové názvy releasů nejsou názvy projektů a už i proto se tam připouští a využívá velká volnost.
Tiskni
Sdílej: