Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Co se analýzy týče, existují i mnohem pokročilejší nástroje. Doporučuju mrknout na takový BackTrack. Štěstí je že nikdo nic zakázat nemůže, takže jediné co bych zakázal jsou tyhle kecy o zakazování.
Aký máš dôvod sa zdržiavať na portály open source keď propaguješ blackbox ?
Síce neviem čo je zač. Existuje výrok, ktorý tvdí, že napriklad násilie budu ľudia robiť dovtedy kým im to bude robiť dobre. Link
Kde zas kdo vidí nějaké násilí?
Stačí vymeniť slovo násilie za slovo trolling v linkovanom výroku.
Ve většině z nich figuruje WS.Jedna poučka říká, že jestli nějakému lamákovi prolomí noobek systém pomocí Wiresharku a nějakého článku z internetu a systém zničí, nic jiného si lamák ani nezaslouží. Zakazovat se nic nebude.
Postihovať by práveže mali osoby, ktoré si svoj VPS, PC, hocičo neadekvatne zabezpečia. Veci typu "Ja nemam čo skrývať" by mali zvyšovať trest dvojnásobne. Lenže je tu otázka, že potom čo s ťažkými zločincami ? Keď za takéto veci sú ťažke tresty ?
V prvom rade by si tebou ospevované korporácie mali dať pozor aké vlastne produkty dávaju na trh. Väčšinou je to zlé napísane a spôsobuje to únik dát. ale toto je chyba autora daného zariadenia alebo softvéru.
Z tohto vyplýva, že vysoké technické znalosti spôsobia, že nikto si na nikoho netrúfne z obavy protiútoku.
Ako už bolo spomenuté : "Kto sa vzdá slobody na úkor bezpečnosti, stratí nakoniec oboje. Takže tieto tvoje výlevy si ventiluj inde alebo prejdi na fórum kde sú tebe podobní a tam sa pretekajte kto viac zakáže.
07f2c274572e1a1f60b898e82fc322f78b7f1547481071fa82c19083f8906ebfd3d09d36e0612947edac0685a5e8a22ef23e212c5df9e028995f41633fee4faa
Tiskni
Sdílej: