Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
... akorat ze v unixu neni tak bezne, ze kdyz se disk premisti, ze si jej OS najde, v linuxu je to normalni a UNIX zvrhlosti s nenabehnutim systemu a pres STRING zistovat obsah volum grupy, export, import...Není pravda co píšete.
...hledani v bordelu ala "/dev/rdev/sdkhnfgb3u8y583".../dev/dsk/c2t1d0s0 jednoznačně identifikuje diskovou oblast v systému. Linuxová identifikace /dev/hdX /dev/sdX je moc pěkná věc do několika zařízení, ale v případě několika desítek nebo dokonce i stovek zařízení přes různé řadiče je nevhodná.
Linuxová identifikace /dev/hdX /dev/sdX je moc pěkná věc do několika zařízení, ale v případě několika desítek nebo dokonce i stovek zařízení přes různé řadiče je nevhodná.Používáte-li v Linuxu udev, viz /dev/disk/by-{path,id,uuid,label}/...
Při identifikaci diskové oblasti v Solarisu (v HP-UXu je podobný systém) je jednoznačně dáno, kde se disková oblast nachází, v jakém diskovém poli, na jakém disku v něm, přes jaký řadič a port je toto diskové pole přípojeno.
Atomicky muzeme menit cokoli, ale pouze v pameti, kdekoli jinde je to utopie a zalezi na spouste faktoru, ktere nemuze OS, natoz ovladac FS/VFS naprosto ovlivnit - marketingovych reci bych prosil byti usetren...
Tiskni
Sdílej: