Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
jen aby se nenašel někdo, kdo by se toho chytlEpson to již provozuje. Teda ne přímo s židlema, ale je to dost podobné. Cartridge do jejich tiskárny nevydrží do vyčerpání inkoustu nebo do mechanického zničení, nýbrž stanovené množství tisku. Podle několika uživatelů tady na Abc to prý mají i některé auta.
Epson to již provozuje.Tak mě napadá, jestli tohle nevystihuje pojem "kurvítko" ....
Ale taky srovnavat radio z roku 1950, kdy se vyrabely aby neco vydrzely, s dnesni elektronikou je trochu z cestne.Zcestne je spis srovnavat nejake prastare radio s dnesni komplexni a integrovanou elektronikou.
A teplotach nad 60 stupnov.V lampovém přijímači je okolo aktivních prvků teplota vyšší než 60 stupňů. Samotné vlákno elektronky topí okolo 1000K a přímožhavené IMHO svítí podobně jako žárovka (taky proto se tomu říká lampa). Kdyby se současné kondíky dělaly tak robustní a redundantní jako kdysi, tak by taky vydržely 60 let (jenom by ten počítač byl velkej jako kráva).
kabel ke Koss Porta Pro je prakticky neletovatelný.To jsou ty sluchátka s doživotní zárukou? To fakt nechápu, proč se v tom místo reklamace matláš pájkou.
Kdyz si na den pujcim neco za mensi peniz, tak proste jsem se tak rozhodl.Kdyz si koupim neco s DRM, tak proste jsem se tak rozhodl...
Tiskni
Sdílej: