V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
>>> To už asi nestihnu napsat nějakou esej o DRM.
Lepe cas stravit s pritelkyni, manzelkou, detmi, prateli .... Nez psat cokoliv o DRM.
Sorry, ale nic proti.
Proc se jakkoli zajimat o zbytecnou technologii.
Jsem si jist na 100 % ze bez DRM budu spokojene zit. A stejne tak zbytek sveta se mnou.
Opravdu si nekdo mysli ze DRM zabrani kopirovani ?
Na weby nabizejici ke stazeni hudbu legalne se ani nemohu zaregistrovat pac nevim kolik vazim, jakou mam velikost bot .....
Podobne problemy ma naprosta vetsina lidi.
Nemam si to ani na cem prehrat - jediny poporovany OS jsou windows a prehravac wmp jez jsem nikdy nepouzival a ani nikdy pouzivat nechci, nebudu.
Existuji jen dve cesty:
1) warez
2) nabizet ke stazeni hudbu za cenu zobrazovani reklamy na webech. kde bude ke stazeni. Provozovatele serveru vsak nesmi klast odpor v podobe adobe flash, ms silverlight a podobnych sr***k.
3) poslouchat internetova radia - je jich spousty a i dosti uzce zanrove orientovane lze najit. Pro stazeni proudu pouzit streamripper, nasledne nahrat do prenosneho mp3 playeru - hotovo uz jen poslouchat.
Ony i nektery internetovy radia sou pekny mrdky tzn vysilaji v vma namisto pouzitelneho a lepsiho mp3, aac ci ogg, neposila server nazvy hranych skladeb a celkove je to dosti zkriplene tez. Viz play.cz ci abradio.cz
Stahovani filmu po premierach v kinech zcela legalizovat. Pred premierami zabranit uniku videozaznamu na verejnost - za to jsou zodpovedni distributori a pod. Tito musi nest odpovednost.
Neni zadny rozdil si film nahrat na HDD rekorder z TV a nebo stahnout nekde na warezu.
DRM u filmu je tez naprosto k nicemu.
Pryc s DRM.
To mi připomíná starej vtip: Samopal se skládá ze čtyř částí. Jsou to tyto tři: paždba a hlaveňExistuji jen dve cesty:
1) ...
2) ...
3) ...
Tiskni
Sdílej: