Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Nativní aplikace mají problémy s kdečím (hlavně zvuk, sharing,).Kéž by jenom nativní. Napříkad Google Meet (v browseru) si snaží sám vybírat zdroj zvuku v pulseaudiu, místo aby použil systémový default co mu browser dá -- a samozřejmě si vybere blbě a pak se to musí někde hluboko v nastavení (té webové aplikace) najít a změnit.
limit irc2 je 127 ludi na kanal a to sa bavime len o textovom chateNevím co je irc2 ale teď jsem kouknul na ##electronics na libera a je tam 489 lidí.
irc je real time, online only, ked sa odhlasis tak ti nikto nenapise odkaz a nemas historiu. slaba kvalita serverov a architektury, problemy ak na kanali mas ludi s viacerych server a niektore maju reconnect ci pad atd..To je u Zoomu taky a je to dost nasírací (chat se nezachovává po konci konference třeba) a i krátkodobé výpadky připojení Zoom nehandluje dobře (čekal bych třeba že si budu moct zvolit, že mi to přehraje vynechaný kousek konference 2násobnou rychlostí - jednak zrychleně a jednak pomocí nějakého chytrého algoritmy vyřežou mezery mezi slovy a řečníky).
irc nevie audio irc nevie videoS tímto souhlasím a porovnávat IRC se Zoomem je úplně mimo, je to určené pro jiné účely, ale podtržítko má alternativní realitu jak jste si už určitě všimli.
irc je OPEN => desiatky klient appiek, desiatky server implementaci, desiatky nezavislych networkov a teda aby si si s niekym pokecal nestaci ze bude na irc, musi byt aj na spravnom networku => BORDEL!To je jak stěžovat si na to že existuje Zoom, Google Meet, Appear.in a další.
Tiskni
Sdílej: