abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 02:22 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:11 | Komunita

    Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.

    lkocman | Komentářů: 1
    včera 19:22 | IT novinky

    Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 13:33 | IT novinky

    Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli rozhodnutí ministerstva obrany označit ji za bezpečnostní riziko dodavatelského řetězce poté, co nevyhověla jeho požadavkům týkajícím se používání umělé inteligence (AI). Prezident Donald Trump krátce před tím uvedl, že nařídil federálním úřadům postupně ukončit využívání jejích AI technologií. Spor mezi firmou vyvíjející chatbot Claude a

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    28.2. 15:44 | Upozornění

    Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    27.2. 17:33 | IT novinky

    Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    27.2. 13:00 | IT novinky

    Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    27.2. 12:44 | IT novinky

    Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie do Spojených států. Výroba v závodě v Houstonu by měla začít ještě v letošním roce, uvedla firma na svém webu. Apple také plánuje rozšířit svůj závod v Houstonu o nové školicí centrum pro pokročilou výrobu. V Houstonu by měly vzniknout tisíce nových pracovních míst.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    27.2. 12:11 | Zajímavý článek

    Vědci Biotechnologické společnosti Cortical Labs vytvořili biopočítač nazvaný CL1, který využívá živé lidské mozkové buňky vypěstované z kmenových buněk na čipu. Po úspěchu se hrou PONG se ho nyní snaží naučit hrát DOOM. Neurony přijímají signály podle toho, co se ve hře děje, a jejich reakce jsou převáděny na akce jako pohyb nebo střelba. V tuto chvíli systém hraje velmi špatně, ale dokáže reagovat, trochu se učit a v reálném čase se hrou

    … více »
    karkar | Komentářů: 10
    27.2. 01:55 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (26%)
    Celkem 988 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    23.9.2005 12:33 Eregon | skóre: 22 | blog: Eregonovy_vymysly | Všudezdejší
    Rozbalit Rozbalit vše Re: K3B+řazeni písniček
    Asi bys mel nejdriv pochopit rozdil mezi audio CD a datovym CD, to je myslim cely Tvuj problem.

    Na audio CD jsou stopy razene za sebou, kazda ma svuj zacatek a delku, nemohou se prekryvat, maji jednoznacne dane poradi.

    U datoveho CD, stejne jako treba na pevnem disku, jsou data umistena v souborech a ty jsou rozmisteny v ruznych adresarich, tedy jsou ne v rade, ale ve stromu.

    Poradi u audio CD lze urcit ze dvou duvodu - 1. audio CD bylo primarne urceno pro mnohem primitivnejsi zarizeni, nez pocitac. Bezny CD prehravac proste najde stopu, cte a prectene posila na vystup, jako gramofon, proto je potreba, aby na audio CD bylo presne stanovene, co se bude kdy prehravat.

    Na datovem CD to neni potreba, protoze datove CD je zpracovavano mnohem propracovanejsimi zarizenimi, coz jsou hlavne pocitace, ktere si uz razeni dovedou zajistit samy. Pocitac si zjisti, co kde ma a pristupuje k tomu ve chvili, kdy si o to uzivatelsky program pozada. Uzivatelsky program bude Tvuj prehravac MP3, napr. XMMS.

    To, o co Ti jde, neni zmena poradi souboru na CD (coz je samo o sobe nesmysl), ale o to, aby Tvuj prehravac bez zvlastnich nastaveni nacetl playlist ve spravnem poradi. Drtiva vetsina prehravacu sestavuje playlist abecedne podle nazvu souboru, takze kdyz soubory pojmenujes tak, aby sly abecedne (treba to ocislovani), prehravac si pri nacitani adresare nabere prave tohle poradi.

    Dam konkretni priklad, jak pojmenovavam hudebni soubory ja:

    Mam adresar hudba, ve kterem jsou adresare s nazvem interpreta. V kazdem adresari interpreta mam adresare s nazvem YYYY - NNNNNN, kde YYYY je rok vydani alba a NNNNNN je jeho nazev. V kazdem takovem adresari pak mam soubory s nazvem ve tvaru nn - MMMMMMMMM, kde nn je poradove cislo pisnicky (cisla < 10 jsou psana s uvodni nulou) a MMMMMMMM je samotny nazev pisnicky.

    Vysledek je ten, ze kdyz v XMMS vyberu k prehrani adresar z disku, pisnicky jsou usporadane tak, jako na puvodnim CD a pritom vidim jejich nazev i v nazvu souboru (samozrejme ale mam i ID3 tagy). A nebudes tomu verit, kdyz to chci vypalit (v K3B), proste chytnu adresar, pretahnu ho do datoveho projektu a nestaram se o to, jak si to K3B nakonec fyzicky usporada, protoze vim, ze pak budu mit na CD presne to, co na disku.

    Doufam, ze ted uz je jasne, jak to funguje a jak dosahnout sveho.
    ~ w w w w (oo)   [oo] w w w w ~

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.