abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:22 | Nová verze

    Jakub Vrána vydal Adminer ve verzi 6.0.0 s více než 130 změnami: "Většina změn vznikla s asistencí Claude Opus 5. Někteří lidi se bojí, že AI asistence může kód zamořit technickým dluhem. To je jistě pravda, pokud vývojář všechny změny bezduše odbouchne Enterem. Ale pokud si pořádně projde plán, vyjedná v něm změny a pak totéž udělá i s vygenerovaným kódem, kvalita kódu stoupne a technický dluh naopak klesne. Je to jako párové programování s

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:44 | Nová verze

    Sam Aaron vydal novou major verzi 5.0.0 aplikace Sonic Pi (Wikipedie) určené také pro výuku programování pomocí skládání hudby. Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | IT novinky

    U příležitosti 30. výročí vydání počítačové hry Quake byla vydána nová epizoda s názvem Dawn of the Machine (Steam).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    7.8. 16:00 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT upozorňuje (𝕏) na sérii bezpečnostních záplat (CVSS 9.9) v produktech Cisco řešících kritické zranitelnosti umožňující obejití autentizace, eskalaci oprávnění, vzdálené spuštění kódu a odepření služby. Úspěšné zneužití může útočníkům umožnit získat neoprávněný přístup k dotčeným systémům, kompromitovat zařízení Cisco Catalyst SD-WAN a Cisco IOS XE, spustit libovolný kód, zpřístupnit citlivé informace nebo narušit dostupnost postižených systémů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    7.8. 15:33 | IT novinky

    Soud v americkém státě Nové Mexiko ve čtvrtek nařídil internetové společnosti Meta Platforms zaplatit 567 milionů dolarů (téměř 12 miliard Kč) za újmy, které její platformy působí mladým lidem. S přihlédnutím k dřívějšímu verdiktu tak má společnost celkem zaplatit 942 milionů dolarů, což je malý zlomek jejího ročního výnosu, který loni činil 60 miliard dolarů. Čtvrteční verdikt firmě také nařizuje, aby změnila způsob, jakým její

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    7.8. 12:44 | Humor

    Mark Russinovich (CTO v Microsoft Azure) se na LinkedIn pochlubil svým projektem MS Paint Doom napsaným pomocí Claude. Hru Doom umožňuje hrát v programu Malování (Microsoft Paint). Malování funguje jako monitor. Herní engine (ViZDoom) běží na pozadí a každý vykreslený snímek hry vkládá automaticky přes schránku (clipboard) do Malování.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    6.8. 08:00 | IT novinky

    Platformy ChatGPT i Roblox by mohly být zařazeny na seznam mimořádně velkých on-line platforem nebo internetových vyhledávačů, na něž se vztahují zvláštní podmínky podle nařízení o digitálních službách (DSA). Vzhledem k tomu, že ChatGPT i Roblox oznámily počet uživatelů nad prahovou hodnotou DSA, je toto označení „rozhodně možné“ a mohlo by „přijít dříve či později“. On-line platformy a vyhledávače zařazené na seznamy DSA musejí

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    5.8. 17:00 | Zajímavý software

    Společnost Cloudflare představila Cloudflare OS (GitHub), tj. open source platformu navrženou pro integraci umělé inteligence (agentů) přímo do pracovních procesů organizací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.8. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.13 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 20:44 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2356 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    26.3.2006 01:28 jooke | skóre: 9 | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše FC5 a TV tuner Askey BT848
    Zdravim, mam problem pri prechodu z FC4 (kernel 2.6.14) na FC5 (kernel 2.6.15). Nedari se mi zavest modul bttv pro muj tuner Askey CPH06X TView99. Vse se starsim kernelem fungovalo v poradku. Ted se mi pri zavedeni: modprobe bttv vypise hlaska:
    WARNING: Error inserting i2c_core (/lib/modules/2.6.15-1.2054_FC5/kernel/drivers/i2c/i2c-core.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)
    WARNING: Error inserting tveeprom (/lib/modules/2.6.15-1.2054_FC5/kernel/drivers/media/video/tveeprom.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)
    WARNING: Error inserting i2c_algo_bit (/lib/modules/2.6.15-1.2054_FC5/kernel/drivers/i2c/algos/i2c-algo-bit.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)
    FATAL: Error inserting bttv (/lib/modules/2.6.15-1.2054_FC5/kernel/drivers/media/video/bttv.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)
    a vypis dmesg je:
    i2c_core: Unknown parameter `i2c_debug'
    tveeprom: Unknown symbol i2c_probe
    tveeprom: Unknown symbol i2c_master_recv
    tveeprom: Unknown symbol i2c_register_driver
    tveeprom: Unknown symbol i2c_del_driver
    tveeprom: Unknown symbol i2c_detach_client
    tveeprom: Unknown symbol i2c_attach_client
    tveeprom: Unknown symbol i2c_master_send
    i2c_algo_bit: Unknown symbol i2c_del_adapter
    i2c_algo_bit: Unknown symbol i2c_add_adapter
    bttv: Unknown symbol i2c_bit_add_bus
    bttv: Unknown symbol i2c_master_recv
    bttv: Unknown symbol i2c_del_adapter
    bttv: Unknown symbol tveeprom_read
    bttv: Unknown symbol i2c_bit_del_bus
    bttv: Unknown symbol i2c_clients_command
    bttv: Unknown symbol i2c_add_adapter
    bttv: Unknown symbol tveeprom_hauppauge_analog
    bttv: Unknown symbol i2c_master_send
    
    Nedari se mi zadnym zpusobem zkompilovat distribucni jadro, aby tam byla podpora i2c sbernice. Jsem uz celkem zoufali. Dekuji za kazdou radu.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.