abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    11.7. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.7. 15:22 | Nová verze

    Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    10.7. 12:55 | Bezpečnostní upozornění

    Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    10.7. 11:55 | Humor

    Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    10.7. 02:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 01:11 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (27%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 391 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    25.4.2006 12:06 Pavel Píša
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je na Slackware tak prima? (NO FLAME!!!)
    Jsem uživatel Slackware někdy od Linuxového jádra 1.2.xx.

    Co vidím jako velkou výhodu Slackware je to, že se nesnaží použitým projektům vnucovat politiku tvůrců distribuce. To má obrovskou výhodu, že je možné snadno libovolnou část systému nahradit ze zdrojáků původních projektů, či spolupracovat na jejich vývoji. I balíčky jsou vytvářeny s granularitou danou původními vývojáři. Je jasné, že to má své výhody i chyby. Pro někoho, kdo nic nekompiluje, může být otrava, že součástí instalace sdílených knihoven Ncurses jsou i hlavičkové soubory a statické knihovny, které pro čistého uživatele znamenají jen zátěž disku. Mě na tom těší, že lze snadno proti systému kompilovat a není potřeba hledat který xxxx-dev.deb mi rovna chybí. Slackware je udržován Patrikem s řádově menšími zdroji než třeba Debian. Z toho vyplývá, že si nemůže dovolit všechno přeonačovat a rozdělovat do stovek balíků. Výhodou je, že granularita balíčků je hrubší, je jich méně (teď mám na tomto počítači jen 432 balíčků). Z toho vyplývá, že ještě člověk udrží v hlavě, co k čemu je. Stejně tak při updatech. Na Debianu je člověk odkázaný na pravidla v balíčcích a v podstatě o tom, co je v systému si nedokáže udržet v hlavě kompletní přehled.

    Náhodou i můj osobní názor na výběru verzí komponent velmi souzní s Patrikovým. To znamená bezproblémové věci, jako KDE jsou často v current ve verzích novějších než na všech jiných distribucích. Protože však Patrik není tlačen nutností marketingových vychytávek, tam tam, kde jsou problémy zbytečně nespěchá. To se projevilo v tom, že nikdy nebyly problémy typu přechodu na nedotaženou glibc6 z glibc5 či pomstu vývojářům i uživatelům v podobě proti vůli vývojářů použitého GCC-2.96. Přechod na ještě nestabilizovanou řadu jader 2.6. či X.org 7 (drží 6.9 a je to v pohodě).

    Přitom to není nepřipraveností, na Slackware jsem testoval a upravoval jádra řady 2.5 a Slackware měl dobrou základní podporu pro tato jádra hned od začátku řady 2.5 (devfsd, hotplug), přesto, že je oficiálně vůbec nepodporoval.

    Balíčky lze updatovat třeba pohodlně přes swaret či slapt-get + gSLAPT (Synaptics).

    Jinak jsou i oblasti a věci, kde Slackware selhává a Debian je určitě lepší volba. Je to krásné, že je v GNU světě svoboda volby a každý si může udělat radost po svém.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.