abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    14.7. 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 398 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    25.6.2006 13:12 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak legálně přehrát chráněné DVD
    a) Haha, to bych chtěl vidět, jak překódovávají každý záznam před každým vysíláním a pak se matlají s nějakými klíčovými snímky a nemají možnost ani hnout "šavlí" aby s obrazem udělali co chtějí. Titulky radši nekomentuju.

    A ještě by bylo dobré doplnit, že provozovateli TV stanice je technologie vysílání a vysílačů (až na výjimky) úplně ukradená a nemá s ní nic společného. DVB se neekoduje v ČT, Nově ani jinde. To zajišťuje někdo úplně jiný.

    c) Je úplně jedno, co bys ožlel ty. Jde o to, že už teď tu máme několik multiplexů DVB-T, které se liší bitraty a enkodery, dále DVB-S, kde se používají výrazně vyšší bitraty, potom kabelovky (výhledově DVB-C) a výhledově další DVB-něco. Zkrátka je naprosto vyloučené, aby existoval jeden předpřipravený stream, jdoucí do všech těchto distribučních kanálů.

    1.5Mbit/s sotva stačí na kvalitní DVD rip v mpeg4, při zachování původního rozlišení. A to je pořád nudle s rozlišením cca 704x288. TV vysílání má 576 řádků nesoucích obrazovou informaci a poměr 4:3, takže 2x tolik dat, které se musí někam vejít.

    d) Víceprůchodové kódování se dělá proto, aby se optimalizovala kvalita při zachování konstatní velikosti výsledného souboru. Pokud mám pevný datový tok s 2Mbit/s a cpu do něj video, tak v klidnějších a tmavších pasážích část této bitrate nevyužiji a naopak pro rychlejší scény bude tento tok málo a bude to čtverečkovat. Víceprůchodové kódování si při prvním průchodu analyzuje, kde jsou jaké scény a podle pevně zadané výsledné délky souboru proporcionálně řídí bitrate při druhém průchodu, tedy vlastním kódováním, tak, že v těch méně náročných scénách bude bitrate třeba 1Mbit/s a vtěch náročnějších třeba 3Mbit/s. Tudíž výsledná průměrná bitrate zůstane 2Mbit/s, tedy výsledná délka souboru se nezmění, zato kvalita se rapidně zlepší.

    Podstatné je, že u DVB tento princip v tomto rozsahu použít nelze, protože šířka kanálu je daná. Můžu tak maximálně bitrate průběžně snižovat, ale tím nezískám naprosto nic.

    e) Není to lepší technologie a nic by to neušetřilo. Naopak by to přidělalo neskutečně mnoho práce televizím, které teď žádné kódování neřeší. Muselo by se s obrovskými náklady překopat a sjendotit veškeré distribuční kanály od TV až po vysílače a paralelně provozovat starý i nový systém, kvůli živě vysílaným pořadům.

    Nicméně stejně by to nikdy nemohlo fungovat, protože i když člověk na chvíli zapomene na všechny ty důvody uvedené výše, tak TV vysílaní nejsou jenom pořady ze záznamu, ale střídají se s živými vstupy. Z toho plyne, že šířka kanálu v DVB multiplexu musí být dostatečně dimenzovaná pro ty živé pořady a nikoliv pro ty "předpočítané".

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.