abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 19:11 | IT novinky

    Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 11:22 | Zajímavý projekt

    Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 09:11 | Bezpečnostní upozornění

    Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    1.5. 20:00 | Komunita

    V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    1.5. 19:22 | IT novinky

    Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    30.4. 22:33 | Nová verze

    Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 17:44 | Zajímavý článek

    Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.

    karkar | Komentářů: 0
    30.4. 12:11 | Humor

    Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    30.4. 10:44 | IT novinky

    Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 36
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (9%)
     (21%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 507 hlasů
     Komentářů: 19, poslední 30.4. 11:32
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    20.8.2006 21:31 Pavel Kysilka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OCR v Linuxu
    zdravim,

    no, to jste dospel k zaveru, co ja s jorc (gocr). bohuzel zadratovana aplikacni logika v aplikaci je mnohdy smrt techto projektu. dal to uz nevyroste.

    co jsem koukal na gocr, tak dodelat heuristiku na hacek nad d,t,n uz je vcelku prusvih. i kdyz je to obracena carka. najednou uz to je nepresne a musite dost kodit.

    osobne ma podle me smysl dela ocr na -nixech timto stylem:

    rozlis nejak radky - vem pismeno - porovnej to s fonty dodanymi z xfont-serveru - a to, co je nepravdepodobnejsi uznej jako vysledne pismeno.

    pripadne nainstaluj dalsi fonty a zpet na stromy.

    ani bych to moc neucil. ty data jiz jsou. pripadne stahnout svg data z unicode.org ci odkud. prusvih jsou arabske a jine cajove fonty.

    jenomze, pokud maji ocr fungovat a prezit v teto dobe, tak pro uzivatele jsou dulezite struktury dat a nejaka metadata. tedy tabulky, obrazky, oramovani. a idealne to cpat do nejakych struktur. ne -li z toho tvorit nejake standart dokumenty typu oasis document.

    cim by se dalo vitezit, je porovnavat 2 formulare ci stejne subjekty a ziskavat tak metadata.

    ocr je vcelku zajimavy byznys. premyslel jsem o tom. i kdyz casem to spise bude o rozpoznavani digitalnich dat typu prevazne text.

    dalsi namet by mozna mohly byt programy pro nevidome anebo aplikace na automaticke testovani desktop veci. kdyz vidim, co se vsechno dava za balast na www stranky, tak uz vcelku uvazuju o vlastni desktop aplikacce na cteni, toho, co chci ja a udelat z www stranky webovou sluzbu. a pouze definovat cesty, co odkud brat.

    pokud by se to melo delat komercne, tak od x-1000 stranek mesicne, by se platilo za stranku, a ne za aplikaci. coz uzivateli s naskenovanou knizkou asi nebude vadit, ale firma to cvakne velmi rada. nebo pronajem vypocetniho vykonu na oplatku.

    ale toto moje postrehy za posledni roky. najednu stranu zajimava uloha. protoze kodeni na relacnich strukturach zacina byt pro me uz vcelku nuda. je otazkou, do ceho se pustit dale.

    bye gf

    goldenfish at bsys dot cz

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.